Facebook Google+ Twitter

"Nadszedł czas na powrót do źródeł" - wywiad z Agą Zaryan

Trenowała tenis, chciała zostać aktorką, wybrała muzykę. Uznawana za najlepszą polską wokalistkę jazzową. Właśnie wydała album poświęcony Ninie Simone i Abbey Lincoln. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Aga Zaryan.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Jej pierwszą wielką pasją był tenis. Trenowała ten sport przez cztery lata i w tym czasie udało jej się nawet zdobyć mistrzostwo Warszawy. "Czułam jednak, że nie miałam szans na światową karierę i drugą Radwańską bym nie została" - przyznaje Aga Zaryan. Po zakończeniu swojej sportowej przygody, zdecydowała się zdawać do szkoły muzycznej. "Myślałam też o szkole aktorskiej, ale zakochałam się w jazzie" - podkreśla artystka. Gdy pojechała po raz pierwszy na stypendium do Stanów Zjednoczonych, utwierdziła się w przekonaniu, że to właśnie z muzyką chce związać swoją przyszłość.

W wieku dwudziestu pięciu lat nagrała swój debiutancki album "My Lullaby". Kilka lat później wydała kolejny krążek "Picking up the pieces", który pokrył się kilka razy platyną i otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. "To był dla mnie przełomowy moment" - zaznacza Aga Zaryan. Od tego czasu gra koncerty w wypełnionych po brzegi salach w Polsce i innych krajach, a jej albumy zaczęto wydawać również zagranicą, m.in. w Japonii.

Wokalistka Aga Zaryan gościła w redakcji W24 / Fot. W24Niedawno premierę miał jej kolejny solowy album - "Remembering Nina & Abbey", na którym znalazły się utwory Niny Simone i Abbey Lincoln. "To powrót do moich fascynacji" - wyznaje Aga Zaryan. Warto podkreślić, że to kolejny krążek w dorobku wokalistki, na którym sięga do wielkich osobowości - wcześniej nagrała album z wierszami Czesława Miłosza, a także - z tekstami poetów z czasów Powstania Warszawskiego. Tym razem jednak nie jest to już piosenka poetycka, a bardzo bliska wokalistce – muzyka jazzowa, z którą przede wszystkim jest kojarzona. "W dzisiejszych czasach niewiele rzeczy pociąga mnie tak, jak twórczość artystów sprzed lat" - podkreśla wokalistka. "Mam nadzieję, że dałam tym pięknym i ponadczasowym piosenkom nowe życie poprzez własną interpretację" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Agą Zaryan:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.