Facebook Google+ Twitter

Nadszedł czas reform?

Ministerstwo Edukacji Narodowej wpadło na ciekawy pomysł. Jaki? Instytucja ma zamiar zlikwidować Centralną Komisję Egzaminacyjną. Czy to ruch w dobrą stronę?

Moim zdaniem, owszem. CKE ma zostać zastąpiona przez Krajowy Ośrodek Egzaminów i Ewaluacji. Prawdopodobnie jest to w jakimś sensie nowa droga. Może to chęć głębokich zmian? Nie wiadomo. Należałoby poczekać na pierwsze efekty pracy nowego organu.

Czy maturzyści mają się czego obawiać? Miejmy nadzieję, że Ministerstwo ma dobre intencje i nie narobi zbytniego zamieszania nową ideą. Pytań jest wiele. Prawdopodobnie urzędnicy doszli do wniosku, że potrzebne są reformy i modyfikacje maści wszelakiej.

Może ktoś powinien się zastanowić nad zniesieniem ustnej części egzaminu maturalnego z języka polskiego. Jeśli już zastanawiamy się nad zmianami, to może warto przemyśleć moją propozycję?

Sensowność wspomnianej części egzaminu jest, najdelikatniej rzecz ujmując, mocno dyskusyjna. Taką zmianę uważam za jak najbardziej potrzebną.

Kolejna sprawa nad którą można by się pochylić, to obowiązkowy egzamin maturalny z matematyki. Szczerze mówiąc,dyskutowałbym nad jego obligatoryjnością. Jestem gotów spierać się o tę kwestię.

Cieszę się, że szykują się jakieś zmiany w kwestiach związanych z edukacją. Pozostaje mieć nadzieję,że te zmiany wyjdą uczniom i urzędnikom na dobre. Ciekawe,czy na nadziei na dobre intencje się skończy?

Klucz do sukcesu,to zmiany przeprowadzone
z głową.Jest szansa na to,że może się udać.
Zobaczymy.
Ze swej strony,pragnę życzyć urzędnikom powodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.