Facebook Google+ Twitter

Nadszedł najlepszy czas na spełnienie marzeń o własnym domu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-30 11:07

Każdy z nas o nim marzy, jednak nie każdy wie, że teraz jest dobry czas na budowę własnego ciepłego domu.

Według informacji docierających z rynku, właśnie teraz powinniśmy zabrać się za budowę własnego domu. Przemawia za tym choćby fakt, że staniały materiały i roboty budowlane. I to niemało. Materiały ścienne (silikaty) potaniały średnio o 20 proc., materiały ścienne ceramiczne - o 13 proc., stal o 12 proc, cement o 4 proc. (dane PSB), a projekty domów znanych biur projektowych nadal mają atrakcyjną cenę. Według wyliczeń firmy doradczej Open Finance, koszt budowy jednego metra kwadratowego własnego domu, w październiku 2009, wahał się na poziomie 2200-2700 zł brutto. Teraz koszt ten zmniejszył się o kilka procent.

Pojawiło się też wiele firm, które za odpowiednim wynagrodzeniem załatwią za nas wszelkie formalności, a my otrzymamy gotowy produkt jakim jest dom. Za zatrudnienie takiego Inwestora Zastępczego trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Cena ta jest gwarancją, że nie będziemy obarczani żadnymi formalnościami i jako laicy, nie będziemy musieli zajmować się obcym przecież, ale niezwykle ważnym dla nas tematem. Innym, nieco mniej kosztownym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Kierownika Budowy, który za nadzór budowy zażąda około 3 tyś złotych.
Z pewnością jednak, jak mało kto, dopilnuje jakości wykonanych prac.

Nowym, ale coraz popularniejszym sposobem na stanie się właścicielem domu jest zakupienie go w sklepie z domami. Brzmi to może nieco śmiesznie, ale zasada kupna takiego domu nie różni się od kupna auta. Trzeba zamówić produkt, który spełnia nasze wymagania, a potem za niego zapłacić i go odebrać.

W cenie jest zapewniona pomoc w znalezieniu odpowiedniej działki, przygotowanie dokumentacji, i
- co oczywiste - budowa domu. Metr takiego domu, zbudowanego z bloczków Ytong, kosztuje około 3 tyś złotych. Coraz więcej firm, w celu pozyskania klienta stawia na fachową i kompleksową obsługę, tak, by budowa domu nie była przysłowiową droga przez mękę.

Rynek budowlany stał się więc wielkim marketem, gdzie każdy może nabyć gotowy dom w myśl zasady - "dla każdego coś dobrego".

Miłosz Lipiński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.