Facebook Google+ Twitter

Nadzieja i radość w muzyce indie rockowego zespołu Rev78

Słucham tych dźwięków w małym odtwarzaczu CD, jednak słyszę, że nie tu jest ich miejsce. Siła muzyki Rev78 rozsadza moje małe głośniczki...

Okładka płyty "Boy In The Blitz" zespołu Rev78, fot. Piotr Balkus / Fot. Piotr BalkusPłyta "Boy In The Blitz" zespołu Rev78 to coś więcej niż może nam zaoferować wyświechtany Coldplay ze swoimi coraz lżejszymi i banalniejszymi kompozycjami. Rev78 oferuje prawie tyle samo ile oferowała nam grupa The Smiths. Podobna energia, zero muzycznej waty, konsystencja radości, kondensacja uczuć i esencja.

Dawno nie słuchałem tak ciepłej muzyki. Może to głos wokalisty, ciemny, Interpolowy, a może to ciepłe klawisze, przywołujące w pamięci magię "Enjoy The Silence" Depeche Mode sprawiają, że nie można się oderwać od tych dźwięków. Wyobraźcie sobie, że zdaliście egzamin na prawo jazdy, albo wygraliście na loterii kupę kasy - tak właśnie czuje się słuchacz tej płyty. Nieopisywalne szczęście - radość, że obcuje się z czymś pięknym, a zarazem tajemniczym. Sprawdźcie utwór "Could Have Been A Dancer" i zauroczcie się sami.

Bo jest w tej muzyce również mroczna tajemnica, czar, urok. Kto kochał się bezsennymi nocami w Depechemodowskim "Black Celebration" ten wie o czym mówię.

Ja słucham tych dźwięków w małym odtwarzaczu CD, jednak słyszę, że nie tu jest ich miejsce. Siła muzyki Rev78 rozsadza moje małe głośniczki, domaga się większych decybeli, stadionowych brzmień i stadionowej publiczności. Miał rację Brent Hansen, był szef MTV, który powiedział o tym zespole, że ich muzyka została stworzona do wielkich, festiwalowych aren. Mają w sobie te utwory coś z przebojowości The Killers i myślę że świetnie wypełniają lukę po tym zespole i jemu podobnych melorockowych kapelach, które nagle zamilkły. Zamilkły albo przeszły w pop, vide chociażby Coldplay czy Snow Patrol.

Żyjemy w czasach kryzysu. To, czego nam potrzeba, to nadzieja. Piosenki Rev78 ją dają.

Do posłuchania na [a]http://www.rev78.com/;www.rev78.com


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

john
  • john
  • 19.09.2012 11:39

pop-rock, a nie alternatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

... A gdzie np. znajdę analogiczne rozliczenie np. na stronach Caritas?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owsiak lata raz w roku nadzorując akcję. W dzisiejszych czasach tylko duże imprezy medialne mają szansę zebrać tak wiele środków na działalność charytatywną. Gdyby Fundacja wydawała swoje pieniądze niewłaściwie, na pewno znalazłby się "ktoś życzliwy" z dowodami. "Życzliwych" wielu ale dowodów żadnych. Za to dowodów na to, że Fundacja bez zmian działa dla dobra najmłodszych, nie brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli macie wątpliwości radzę zaangażować się trochę bardziej niż poprzez krytykowanie działania innych i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń. Polecam ten sposób bo sam zaangażowałem się rok temu w prace Fundacji i mogę potwierdzić, że wszelkie działania Fundacji oraz osób związanych z WOŚP również dzięki absolutnej przejrzystości działań i finansów są jak najbardziej godne poparcie, pochwały i słów uznania.

Załóżcie Sztab WOŚP, lub jeśli jesteście dziennikarzami opiszcie jak wyglądał finał w waszym najbliższym sztabie, dotrzyjcie do dokumentów, można o nie zapytać i zostaną udostępnione. Pisanie, że ktoś coś mówi bez sprawdzenia tego jest zwykłą nierzetelnością dziennikarską i dobrze byłoby nie publikowac takich artykułów, które narażają serwis wiadomości24 na utratę wiarygodności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko zależy od punktu, z którego pisze się o innych...
Niedawno moja Córcia rodziła. Dość ciężko... Na sali porodowej i poporodowej, około 75% wyposażenia miało naklejkę mówiącą o tym, że sprzęt pochodzi od WOŚP !!!
Najlepiej krytykować i szukać dziury.
Dla mnie Owsiak może jeździć nawet takim samym Maybachem jak papa Rydzyk a i tak będzie miał u mnie szacunek.
Dziadek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dyskusja Kowalskiego o wydatkach w firmie Nowaka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

4 lata temu sprzęt podarowny szpitalowi przez WOŚP uratował życie mojemu synowi. Dzisiaj na tą akcję Owsiaka patrzę tylko poprzez perspektywę tamtych wydarzeń i uśmiechu mojego dzieciaka. Zero obiektywizmu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zgadzam się z Tobą Piotrze i nie dam za (brak obiektywności) tekst(u) minusa tylko dlatego, że to M3G. Moja "lepsza (i piękniejsza) połowa" jest studentkom medycyny. To wygląda tak, że w niektórych szpitalach dziecięcych ponad połowa sprzętu ma znaczek WOŚP; w przypadku oddziałów dla noworodków jest jeszcze lepiej.
Jasne, że komercyjny wymiar imprezy staje się coraz ważniejszy, a szlachetność niektórych osób zmieniła się w pragnienie zaistnienia i zarobienia. Tylko to nie jest wynika Owsiaka.
Pytasz, czy latanie Owsiaka po sztabach jest konieczne? To On jest organizatorem i głównym "motorem" akcji; spójrz co się stało z Monarem po śmierci Marka Kotańskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dzisiejszych czasach niestety bez udziału telewizji niewiele sie zdziała przy tego typu akcjach. Dla mnie ważne jest, że cały ten zgiełk mija po kilu dniach a kasa na sprzęt zostaje i co ważne wydana w jasny i przejrzysty sposób. Tego mam nadzieje nikt nie będzie negował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

cóż
ja mam mieszane odczucia co do zjawiska Orkiestry.
Z jednej strony widzę wszelkie fundacje pomocy potrzebującym w Stanach chociażby, gdzie filantropia ma długą historię i wiadomo, że coś trzeba nagłośnic, żeby spełniło zadanie.
a z drugiej ta medialność WOŚp mnie deko wkurza.
ale z innej strony może widać w szpitlach ten sprzęt podarowany z fundzuszy orkiestry? pamiętam taką akcję ratowania noworodków albo sprzęt do dializ.
może ten kraj jest tak słaby, że trzeba takich wygłupów, żeby uzbierać parę złoty na medyczny sprzęt?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.