Facebook Google+ Twitter

Nadzieja polskiej sceny muzycznej

"To nie jest kolejna pusta, plastikowa gwiazda, to autentyk, prawdziwa perła w zalewie polskiej tandety" tak Liroy "rymował" o jednej z polskich wokalistek ale równie dobrze można to samo powiedzieć o łódzkiej grupie L.Stadt

W Łodzi zawsze był dobry klimat dla tworzenia muzyki rockowej, to z miasta włókniarzy wywodzą się Cool Kids of Death, NOT, Coma, Normalsi i wiele innych bardzo dobrych kapel. Kolejnym zespołem, który jest na dobrej drodze, by zaistnieć w światku muzycznym jest L.Stadt! To Zespół, który został okrzyknięty nadzieją polskiej sceny muzycznej 2007 roku i po wielu perypetiach wydaje się, że znalazł sie w końcu na odpowiednim torze do sukcesu!

Na rynku muzycznym istnieją od 2003 roku, pierwszy raz można było ich usłyszeć na na scenie klubowej w trakcie festiwalu Camerimage. Elektryzują publiczność nietypowymi kombinacjami dźwięków i mocnym brzmieniem, a także dobrymi tekstami i przeszywającym wokalem Łukasza Lacha, który już wcześniej posmakował życia w show biznesie wraz z grupami Puzzle i LO27.
Są finalistami ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Gra Muzyka". Robert Sankowski napisał o nich wówczas: - Ten zespół potrafi mieszać różne, czasami pochodzące z bardzo odległych muzycznych bajek inspiracje. Niby-soulową melodię przepleść z brudnymi, garażowymi brzmieniami. Albo nieomal popową piosenkę ubarwić zaskakująco zimnym akompaniamentem instrumentów klawiszowych. Potrafi też coś jeszcze. Złożyć z tych wszystkich elementów coś intrygującego, nietypowego, naprawdę swojego. A to już sztuka.

Latem 2004 uczestniczyli w festiwalu Class Rock w Aix en Provence we Francji, a ich występ znalazł się na płycie DVD. W 2005 zagrali na prestiżowym festiwalu Czterech Kultur w Łodzi . W 2006 L.Stadt otworzył cykl
telewizyjnych koncertów pt." Łódź Alternatywna" -- koncert transmitowany był na żywo przez TVP 3 oraz Radio Łódź.

Najwięksi profesjonalni
W tym roku zespół mógł zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności podczas OFF Festiwalu w Mysłowicach dzięki temu, że został laureatem konkursu radiowej Trójki, tygodnika "Przekrój" oraz portalu Onet.pl. Po ich występie w jednym za artykułów Angelika Kucińska z "Przekroju" nazwała ich "największymi profesjonalistami wśród młodych gniewnych polskiego rocka alternatywnego". I trudno się z tym nie zgodzić,
wszak trzech z czterech muzyków ukończyło albo kończy szkoły muzyczne.

Będzie płyta
Po 4 lata działalności i różnych perypetiach w końcu wydają płytę. - Jest to efektem współpracy z krakowską Agencją Koncertową „Eventmusic”, zdecydowaliśmy się na nich ponieważ Agencja gwarantuje nam dużo wolności wydawniczej – przyznają członkowie zespołu. Obie strony liczą na udaną współpracę.

- Zdecydowałem sie na współpracę, ponieważ spodobała mi się ich muzyka – mówi Marcin Adamkiewicz z "Eventmusic". - Melodyjna, nastrojowa, z jednej strony archaiczna w kompozycjach, z drugiej nieco garażowa, jeśli chodzi o brzmienie przypomina wspaniale lata 60-70.

Od początku roku Zespól rusza w trasę koncertowa promująca płytę, więc będzie mnóstwo okazji aby ich usłyszeć na żywo. Wcześniej, bo już na grudzień zaplanowany jest koncert na antenie radiowej Trójki a jeżeli ktoś nie ma ochoty czekać to może posłuchać próbkę ich możliwości na stronie www.lstadt.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.