Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20120 miejsce

Nadzieja w najmłodszych

Apeli, kampanii edukacyjno-społecznych, konkursów z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego nigdy za wiele by polskie drogi, wzorem krajów Zachodniej Europy, stały się bezpieczne.

 / Fot. Archiwum KPP ŁukówW Zespole Szkół w Adamowie odbył się powiatowy finał XIII edycji Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV – VI ze szkół w Wojcieszkowie, Krynce, Krzówce, Jedlance, Łukowie, Adamowie, Jarczewie, Sarnowie, Fiukówce i Jakuszach.
Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krzówce. Przypomnijmy, że uczniowie tej szkoły wygrali poprzedni finał konkursu, jak również zajęli pierwsze miejsce w finale wojewódzkim w ubiegłym roku.
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat łukowski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 czerwca 2013 roku w Radzyniu Podlaskim.
O tym, że rywalizacja była bardzo wyrównana świadczy dogrywka, którą organizatorzy musieli przeprowadzić aby ustalić kolejność drużyn na podium.
Po zaciętej walce drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sarnowie, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie.
- Widać było, że uczniom bardzo zależało na tym, żeby jak najlepiej zademonstrować swoje umiejętności w rozwiązywaniu testu - opowiada o przebiegu, założeniach i celach konkursu rzecznik łukowskiej Policji nadkom. Andrzej Dudzik. -Wiedzę, którą dziewczęta i chłopcy nabyli będą teraz wykorzystywali w bezpiecznym dojściu do szkoły, podczas ferii i wakacji, a także pobytu w dużym mieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.