Facebook Google+ Twitter

Nadzieje szybko rozwiane

Przez chwilę wydawało mi się, że najnowsza edycja "You Can Dance" będzie rzeczywiście prezentować niebanalny poziom, a Anna Mucha w roli nowej jurorki spisze się o niebo lepiej od swojej poprzedniczki. Doprawdy przez chwilę.

Nadzieje te szybko okazały się płonne, a wczorajszy odcinek utwierdził mnie w przekonaniu, że nad Anią Muchą nikt już nie panuje i nikt zapanować najprawdopodobniej nie jest w stanie. Takiego pokazu buty, arogancji i braku taktu, nie widzieliśmy już w programie dawno. I co z tego, że Weronika Marczuk nie znała się na tańcu, że wplątała się w aferę, o której wstyd wspominać? Jej następczyni w kwestii rozeznania w temacie wcale nie prezentuje się lepiej, a na dodatek jest osobą krnąbrną i zuchwałą, której pojęcie stosowności i niestosowności gdzieś się po drodze ku karierze najwyraźniej zagubiło.

Rozumiem jej żal do kolegów z jury, rozumiem pretensje do Michała Piróga, który w jednym z wywiadów miał powiedzieć, że próbował udzielać Musze wskazówek, ale czasem lepiej porozmawiać z drzewem niż z ludźmi, no i pretensje do Egurroli, który dość mocno ubódł ją stwierdzeniem, że osobowością to można wygrać "Taniec z gwiazdami", a nie "You Can Dance". Nie rozumiem jednak odwetu.

Biorąc pod uwagę widoczną niekompetencję i absolutny brak profesjonalizmu jurorki, panom się wcale nie dziwię. Mało tego - uważam również, że swoje racje wyłożyli wyjątkowo delikatnie. Sposób zaś, w jaki Mucha próbuje im się za te upokorzenia zrewanżować, jest - mówiąc znów wyjątkowo delikatnie - mało odpowiedni. Utrata czasu antenowego, przeniesienie uwagi z uczestników programu na jurorów, niezbyt ambitne wybiegi pod adresem obu panów - oto, co we wczorajszym odcinku zaprezentowała Mucha.

I tu znowu wypada zdobyć się na wielki ukłon w stronę męskich przedstawicieli jury, że jako tako starali się dyskusję przywracać na odpowiednie tory, a nadpobudliwą i pyskatą koleżankę - subtelnie ignorować. Pytanie jednak, co dalej. Osobiście nie życzę sobie kolejnych pyskówek pod publiczkę, kolejnych ataków personalnych, i to do tego na wizji. Podziwiam Muchę za powrót w wielkim stylu, za niebanalną urodę i wyrazisty charakter, ale brakuje mi w tym wszystkim odpowiedniej dojrzałości i samoświadomości, uwzględniającej podstawowy podział na to, co wolno, a czego już nie wypada. A może się mylę? Może o to właśnie chodzi w show, i wszyscy poza mną bawili się przednio?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tomaszu kucharze są lepsi bo maja lepsze kubki smakowe. Kobiety dlatego, że są kobietami mają okresowe zakłocenia. Co do meritum tekstu, to uważam , że wszystko jest uzgodnione w scenariuszu i rozpisane na role. Poza tym mamy pilota żeby to.. A kobiety i tak maja nad nami przewagę i za to je kochamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu - pana wypowiedź jest mocno kontrowersyjna, zwłaszcza w swoim finale. ;) Co nie zmiena faktu, że uważam podobnie - kucharze, kierowcy, artyści - niewiele tu kobiet, które rzeczywiście prześcigają ich umiejętnościami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co za różnica, czy ktoś to bierze na serio, czy nie? I tak irytuje. Poza tym, biorąc pod uwagę miny panów, raczej się na takie coś nie pisali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwiazdorzenie i arogancja Muchy jest wpisana w scenariusz i ma za zadanie tylko i wyłącznie zwiększenie oglądalności.

Jeżeli ktoś to bierze na serio to gratuluje naiwności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest po prostu beznadziejna.
W tej roli kapitalnie sprawdziła by się Doda.
Podziwiam klasę panów którzy zlewają owada z wielką klasą.
Jest to kolejny dowód na to że panowie pomimo tego że są w życiu często ulegli wpływom kobiet to biją je na głowę pod każdym względem zawodowo.
Najlepsi kucharze ,projektanci mody, dekoratorzy wnętrz ,architekci,fryzjerzy, komentatorzy telewizyjni i można by tak wymieniać bez końca to mężczyźni. Pomimo tego że kobiety od wielu już lat nie są blokowane w dostępie do głosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.