Facebook Google+ Twitter

Nadzór budowlany zakończył kontrolę II linii metra. Trwają jazdy testowe

"II linia metra zostanie uruchomiona w ciągu kilku, kilkunastu dni" - poinformował Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy. W środę zakończyły się kontrole na ostatniej stacji. Obecnie trwają jeszcze jazdy testowe.

Peron stacji Stadion Narodowy / Fot. Adrian SzczerbaW środę Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zakończył kontrolę na stacji "Stadion Narodowy", która była sprawdzana jako ostatnia.

"Odbiory się zakończyły. Wszystkie decyzje zostały wydane. Teraz trwają jazdy testowe, które będą trwały tyle, ile będzie to konieczne" - poinformował zgromadzonych na sesji rady miasta Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Według informacji podawanych przez rzecznika prasowego Metra Warszawskiego, jazdy testowe, jeszcze bez pasażerów, potrwają jeszcze około dwóch tygodni. Przed otwarciem mają się jeszcze odbyć ćwiczenia z udziałem służb, m.in. straży pożarnej.

Budowa II linii metra była realizowana przez włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki. Rozpoczęła się we ona wrześniu 2010 roku, a zakończyła 30 września 2014 roku, z ponad rocznym opóźnieniem względem pierwotnych planów, co było spowodowane m.in. awarią na stacji Centrum Nauki Kopernik (d. Powiśle). Wybudowany odcinek składa się z 7 stacji, 6 odcinków szlakowych i łącznika między I i II linią metra pod placem Defilad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.