Facebook Google+ Twitter

Nadzwyczajna Edycja Festiwalu "W Krainie Chopina"

Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" jest w tym roku wyjątkowy. Trwa przez cały rok - od 22 lutego 2010 roku do 22 lutego 2011 roku. Muzyka rozbrzmiewa w 12 podwarszawskich gminach. Wstęp - zawsze bezpłatny.

Obszar wokół Puszczy Kampinoskiej został oficjalnie uznany za "Krainę Chopina" podczas koncertu inaugurującego festiwal dnia 22 lutego 2010 roku w kościele w Brochowie. Tego dnia odbył się uroczysty koncert w wykonaniu chóru kameralnego Camerata di Varsavia, Orkiestry Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” pod batutą Pawła Kos-Nowickiego oraz solistów: Stanisława Drzewieckiego (fortepian), Marty Boberskiej (sopran), Richarda Berkeley (kontratenor).

Organizatorzy starają się, by co tydzień (w niedzielę) rozbrzmiewała muzyka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Zachęcam do odwiedzania strony internetowej Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego (chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl), gdyż tam umieszczane są najświeższe informacje o wydarzeniach w ramach VI Nadzwyczajnej Edycji Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina".

Piękny koncert zapowiada się 23 maja 2010 roku w Sochaczewie. Wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Festiwal to okazja do posłuchania muzyki na wysokim poziomie ale też okazja do poznania pięknych zakątków w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Zabytkowe kościoły, pałace, dworki, domy kultury, nowoczesne sale koncertowe, skanseny, to tylko jedne z nielicznych miejsc w okolicach Warszawy. Miejsc, gdzie można z dala od zgiełku miejskiego, spędzić miło czas. Celów festiwalu jest wiele, ale z własnych obserwacji myślę, że najcenniejszym jest fakt "bycia poza podziałami", jednoczenie społeczności. Bo cóż lepiej jednoczy niż sztuka? Nasz Fryderyk Chopin jest ceniony, grywany na całym świecie, bez względu na pochodzenie pianistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.