Facebook Google+ Twitter

Nadzwyczajne spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 14:49

W Moskwie trwa nadzwyczajne spotkanie prezydentów Białorusi i Rosji. Doszło do niego na prośbę Aleksandra Łukaszenki.

Według białoruskiej agencji Biełta, rozmowy Łukaszenki z Dmitrijem Miedwiediewem związane są ze światowym kryzysem ekonomicznym, którego skutki zaczyna odczuwać Białoruś. Niezależni komentatorzy zwracają uwagę na ekspresowe tempo, w jakim doszło do spotkania prezydentów. Ich zdaniem, Łukaszenka mógł poczekać, bowiem na 3 listopada zaplanowano posiedzenie Rady Najwyższej Związku Białorusi i Rosji.

Tymczasem prezydenckie służby przekonują, że to typowa robocza wizyta, związana z kryzysem ekonomicznym. Aleksander Łukaszenka po wylądowaniu w Moskwie powiedział, że Białoruś z Rosją wiążą ścisłe stosunki ekonomiczno - finansowe i dlatego chce poznać stanowisko Kremla w sprawie przeciwdziałania skutkom kryzysu.

Niezależni komentatorzy podkreślają, że najważniejszym punktem spotkania będą rozmowy o współpracy ekonomicznej. Białorusini chcą jeszcze w tym roku dostać z Moskwy pożyczkę w wysokości 2 miliardów dolarów oraz zapewnienie o preferencyjnych cenach gazu ziemnego. Rosjanie natomiast liczą na przywileje w kupnie akcji prywatyzowanych białoruskich przedsiębiorstw i szybką decyzję Mińska o ustanowieniu wspólnej waluty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.