Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32023 miejsce

Nadzwyczajny Piotrek Starzyk

Piotrek Starzyk to 17- letni uczeń liceum, który ze swoim ciałem potrafi zrobić różne, niewykonalne dla większości ludzi rzeczy. - Jestem bardziej "gibki", to znaczy moje niektóre ścięgna są bardziej rozciągnięte niż u innych. Mam już tak od urodzenia i wcale tego nie ćwiczę - mówi chłopak.

Nasze ciało składa się ze stu trylionów komórek, które idealnie współdziałają ze sobą. Żeby powiedzieć "cześć", trzeba aż stu mięśni – a jak radzimy sobie z jeszcze bardziej skomplikowanymi zadaniami, jak choćby poruszanie się? Nasze organizm jest skomplikowanym systemem. Są ludzie, którzy łamią wszelkie zasady jego funkcjonowania, są również czynności, z pozoru błahe, których wykonać nie potrafimy.

Człowiek składa się ze stu kwadryliardów atomów. Mamy prawie sto tysięcy kilometrów tętnic, żył i naczyń włosowatych – dość, by dwa razy owinąć świat. W naszych oczach jest sto dwadzieścia milionów komórek światłoczułych. Na języku każdy z nas ma dziesięć tysięcy kubków smakowych, a w nosie – dziesięć milionów "czujników" zapachu. Na świecie jest nas ponad sześć miliardów a każdy człowiek ma inny kod DNA oraz niepowtarzalny układ linii papilarnych. Są ludzie, którzy potrafią wykonywać nadzwyczajne czynności, a są tacy którzy nie mogą na przykład nucić ulubionej piosenki z zatkanym nosem.

Czego nie potrafi ludzkie ciało?

Każdy człowiek ma niepowtarzalny układ linii papilarnych. / Fot. Simon Pais-Thomas - http://www.flickr.com/photos/simonpais/45758818/Teraz ty jesteś obiektem badań. Nie będziesz w stanie zataczać okręgów prawą nogą zgodnie ze wskazówkami zegara, a prawą ręką w tym samym czasie rysować w powietrzu cyfry sześć. Nie będziesz w stanie dotknąć językiem swojego łokcia, bowiem mięśnie ręki nie są do tej czynności przygotowane. Zapewne gdyby szukać dalej znaleźlibyśmy jeszcze setki "niewykonywalnych czynności". Jak zawsze jednak zdarzają się wyjątki – są ludzie, którzy łamią wszelkie zasady.

Czy wiesz o tym, że jest na naszym ciele miejsce, które „nie czuje bólu”? Otóż skóra znajdująca się na łokciu jest najmniej unerwionym miejscem naszego ciała i jak mocno byś ją uciskał, ból będzie do wytrzymania, a nawet prawie nie będzie wyczuwalny. Dla większości ludzi niewykonalne będzie jednoczesne dmuchanie przez nos i usta. Ile jeszcze nasze ciało kryje tajemnic przed nami? To wie tylko jego stwórca.

Nadzwyczajni ludzie i ich umiejętności

Piotrek Starzyk i jego ulubiona pozycja. / Fot. Bartłomiej GraczakSą ludzie, którzy rodzą się z nadzwyczajnymi umiejętnościami. Ich ciało potrafi przyciągać metal lub jest odporne na wysoką temperaturę. Połykają ognie, są nieludzko wygimnastykowani i potrafią wytrzymać ból powodowany przebijaniem skóry. Potrafią zrobić coś, co zwykłemu śmiertelnikowi nawet się nie śniło. Czynności przez nich wykonywane łamią wszelkie zasady.

Jedną z tych osób jest Piotrek, 17- letni uczeń liceum, który ze swoim ciałem potrafi zrobić różne, niewykonalne dla większości ludzi, kombinacje. - Jestem bardziej "gibki", to znaczy moje niektóre ścięgna są bardziej rozciągnięte niż u innych. Mam już tak od urodzenia i wcale tego nie ćwiczę - mówi licealista dla Wiadomości24.pl. - Mimo że jestem tak elastyczny, to nie potrafię zrobić zwykłego szpagatu, za to potrafię zakładać nogi na głowę, wykręcić rękę o 540 stopni, przekładać ręce nad i pod sobą bez puszczania oraz wiele innych.

Zresztą, zobaczcie sami tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

nadzwyczajny
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Tylko nie łam się więcej, Piotrku. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajne fajne lightowe i fajny link na koniec:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ fajny materiał;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.