Facebook Google+ Twitter

Nadzy Merkel i Schroeder trzymają się za genitalia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 14:09

W Niemczech skrajne emocje budzi rzeźba jednego z satyryków, który przedstawił nago czołowych niemieckich polityków i postaci życia publicznego. Jest wśród nich kanclerz Angela Merkel.

Płaskorzeźba o wymiarach cztery na dziesięć metrów zawiera kilka scen nawiązujących do aktualnej sytuacji w Niemczech. Jedna z nich przedstawia grupę znanych polityków - między innymi Angelę Merkel, byłego kanclerza Gerharda Schroedera i długoletniego premiera Bawarii Edmunda Stoibera. Wszyscy są nago i trzymają się nawzajem za genitalia.

Autor kontrowersyjnego dzieła, znany w Niemczech rzeźbiarz - satyryk Peter Lenk ustawił je w centrum rodzinnego miasta Bodman-Ludwigshafen na południu Niemiec. Jak tłumaczy, satyra ma być jego rozrachunkiem z kłamliwymi politykami i menedżerami, którzy napychają sobie kieszenie. Lenk mówi, że grupa polityków przedstawiona jest tuż przed wygnaniem z raju, a tam, jak zaznacza, chodzi się bez ubrania.

Jednak nie wszyscy podzielają poczucie humoru rzeźbiarza. Niektórzy widzowie nazywają dzieło skandalem i pornografią. Większość jednak przyznaje twórcy prawo do satyry i twierdzi, że Lenk nie przekroczył dopuszczalnych obyczajowych granic.

Tego zdania są też władze czterotysięcznej miejscowości nad Jeziorem Bodeńskim. Burmistrz zezwolił na ustawienie kontrowersyjnej płaskorzeźby na jednej ze ścian ratusza i liczy na to, że dzięki medialnemu rozgłosowi przybędzie w jego mieście turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.