Facebook Google+ Twitter

Naftohaz: Dostawy gazu do Europy całkowicie odcięte

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 09:27

Ukraiński Naftohaz poinformował o całkowitym wstrzymaniu tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy. Gazprom twierdzi jednak, że jedynie zmniejszył transport paliwa przez ten kraj.

O wstrzymaniu dostaw do państw Unii Europejskiej poinformował rzecznik Naftohazu Walentyn Zemlianskyj. Tymczasem jego rosyjski kolega, przedstawiciel Gazpromu Siergiej Kuprianow powiedział, że tranzyt tylko ograniczono o 21 milionów metrów sześciennych, "ponieważ minionej doby, tłumacząc to potrzebami technicznymi Naftohaz ukradł taką ilość gazu".

Wczoraj Gazprom poinformował, że zmniejsza transport paliwa przez Ukrainę do 64,7 milionów metrów sześciennych. Dzisiejsza decyzja oznacza, że Rosjanie mają zamiar przesłać przez Ukrainę jedynie 43,7 miliona metrów sześciennych. Moskwa przekonuje też, że za wstrzymanie dostaw do państw Europy odpowiedzialny jest Kijów, który zamknął dostęp do części rurociągów tranzytowych. Naftohaz odpowiada, że to wina Gazpromu, a Ukraina nie kradnie gazu, tylko korzysta z paliwa z podziemnych zbiorników i własnego wydobycia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.