Facebook Google+ Twitter

Naftohaz zapłaci Rosji 2 miliardy dolarów za zużyty gaz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-30 18:24

Gwarancję spłaty przedstawiła premier Julia Tymoszenko. Odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów mówi o tym, że pieniądze będą pochodzić z państwowych banków Oszczadbank i Ukreksimbank. Mają one być przeznaczone na pokrycie długów za gaz zużyty w ostatnich 2 miesiącach tego roku.

W rozporządzeniu nie mówi się nic o karnych odsetkach, które powinien - zdaniem Gazpromu- zapłacić Kijów. Według Rosjan, dług przekracza wymienioną przez ukraińską Radę Ministrów kwotę o 118 milionów dolarów.

Strona ukraińska oficjalnie nie wypowiada się na temat rozmów w Moskwie. Większość informacji pochodzi od Gazpromu. Naftohaz Ukrainy poinformował jedynie, że odrzucił propozycję, aby dług za gaz został odliczony od sumy, którą Moskwa w przyszłym roku zapłaci za tranzyt.

Sytuację z dostawami gazu Julia Tymoszenko omówiła z szefem unijnej dyplomacji Javierem Solaną oraz kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Poinformowała, między innymi, o przebiegu toczących się w Moskwie negocjacji. Rozmawiano także o tranzycie gazu do Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.