Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8718 miejsce

Naga broń? Naga prawda? Konferencja prasowa Partii Kobiet

Dziś w południe, w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa Partii Kobiet. Obecność płci pięknej w rządzie może ponoć zmienić oblicze polskiej polityki.

http://www.polskajestkobieta.org/ / Fot. screenPanie przekonywały, że obecność płci pięknej w rządzie wprowadzi do porządku obrad kulturę, spokój i dialog potrzebny polskiej scenie politycznej. Przedstawicielki demonstrowały materiały promujące partię, program wyborczy oraz spot reklamowy i kontrowersyjny plakat.

Partia wypowiada wojnę politycznym kłótniom, reklamie i kampanii wyborczej prowadzonej na polu medialnym, co miałoby - na wzór Francji - wpłynąć korzystnie na frekwencję w kolejnych wyborach i referendach. W tych wyborach jednak... dostosowuje się do zasad kampanii wyborczej i nie zamierza ustępować obecnie rządzącym, czy tym, będącym do niedawna w opozycji.

Dziwić może fakt, że nagie kobiety na plakacie, zasłonięte nazwą partii i hasłem wyborczym, to, mimo wszystko, raczej atak na czułe oko mężczyzny, a nie na umysły kobiet, do których głównie kierowana jest filozofia partii.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Widzę przede wszystkim w tym plakacie uprzedmiotowienie kobiety, "nie mamy nic do ukrycia" w kontekście takiego plakatu może łatwo przemienić się w "nie mamy nic więcej do zaprezentowania". Co ma do tego "inteligencja mężczyzn"? Plakat bardziej odwołuje się do instynktów zamiast pobudzać umysł podrażnia zmysły. Jako "miłośnik fotografii" cenię sobie wdzięczne kształty kobiet, ale wątpię aby ten argument lepiej sprawdził się w polityce niż w fotografii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako miłośnik fotografii (fotografowania) widzisz w tym plakacie coś upokarzającego kobiety? Dla mnie jest on przeciwwagą stereotypu "gołej baby" z kiosku, gdy przechodzę obok tych wytapetowanych szyb - czuję się upokorzona.
A może wątpisz w inteligencję mężczyzn?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie, dziwi trochę ten nagi plakat. Bardzo zawiła jest dla mnie logika tej nagości. "Nie mamy nic do ukrycia"? "Nie jesteśmy tylko obiektem seksualnym"? To mnie nie przekonuje. A może po prostu nie znam się na kobietach :)

Poza tym Beata_B ma rację - jak szanująca się organizacja może sklecić na tytułowej stronie taki tekst?

Mimo wszystko daję im kredyt zaufania (choć nie głos wyborcy) i trzymam kciuki, bo może rzeczywiście wniosą coś ciekawego do życia politycznego. Niech się kobiety organizują, żeby nie miały powodów do narzekań na dyskryminację. Hura! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idąc tym tropem, jeśli naród jest mężczyzną i wybiera mężczyzn, to faktycznie jest gejem, a że homofobicznym, to nie wiem... z rozdwojeniem jaźni? ;)
A co do partii kobiet, szczerze mówiąc miałam nadzieję, że chociaż kobiety nie włączą się do politycznego cyrku... chociaż z drugiej strony pewnie nawet jakby były ubrane w golfy, to panowie i tak próbowaliby je traktować z przymrużeniem oka i z seksualnymi podtekstami... może zatem chciały przekuć problem na zaletę... Zobaczymy co im z tego wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Pinokio - Działać, tak, ale prowokowanie męskich zmysłów w celu zdobywania głosów nie jest przypadkiem trochę poniżej godności kobiet? Strach pomyśleć jakie mogą być następne działania. Pytanie brzmi czy Partia Kobiet takim plakatem nie ośmiesza się sama...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2007 18:35

Agato, piszesz: "Mi się nabardziej niepodoba hasło..." - "Nie podoba"!!! :)
Za kare trzykrotne czytanie redakcyjnego bloga... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2007 18:29

Naród jest gejem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki za Partię Kobiet, a Manuela Gretkowska pisze bardzo interesujące książki.
Ośmieszanie wszystkiego co ma związek z aktywnością polityczną kobiet, to norma, szczególnie w Polsce. A ja nie chcę zarabiać mniej od pana bawiącego się przez większą część czasu pracy komputerem. Mogłabym jeszcze długo wymieniać, ale po co?
Trzeba działać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi się nabardziej niepodoba hasło: Polska jest kobietą. Ok, "ta" Polska, nmie "ten" Polska. Ale rownie dobrze można powiedzieć, że naród jest mężczyzną... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emanowanie nagością jako sposób na zdobyci poparcia nie bardzo mi sie widzi. Ciciolina weszła tak kiedyś do włoskiego parlamentu, ale czy uda się to całej partii? Wątpię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.