Facebook Google+ Twitter

Nagie kobiety na krzyżach obraziły uczucia religijne

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-10 09:18

Przed krakowskim sądem rozpoczął się proces prezesa firmy Metal Mind Productions Tomasza D. Prokuratura zarzuca mu obrazę uczuć religijnych podczas koncertu blackmetalowego zespołu Gorgoroth.

Nagranie koncertu odbyło się w lutym 2004 r. w krakowskim studiu telewizyjnym. Koncert Gorgoroth utrwalano na zlecenie firmy Tomasza D., a w scenicznej scenografii, obok symboli satanistycznych, szczątków zwierząt i syntetycznej krwi, znalazły się nagie kobiety wiszące na krzyżach.

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa złożył dyrektor krakowskiego ośrodka TVP. Śledztwo trwało długo, gdyż trzeba było, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, przesłuchać członków zespołu Gorgoroth, którzy przebywali poza Polską. W zeznaniach stwierdzili oni, że nie zdawali sobie sprawy, iż mogą urazić uczucia religijne Polaków. Tomasz D. stanie przed sądem, gdyż, według prokuratury, podjął się realizacji koncertu wiedząc, że proponowana przez Gorgoroth scenografia zawiera treści satanistyczne i obrażające krzyż jako przedmiot czci chrześcijan. Potwierdzili to powołani przez prokuraturę biegli, m.in. z Papieskiej Akademii Teologicznej. Jako pokrzywdzonych akt oskarżenia wymienia trzech kamerzystów rejestrujących nagranie. Koncert nie był emitowany w telewizji, a jedynie nagrywany w studiu na zlecenie zewnętrznego producenta, w celu rozpowszechniania na płytach CD. Tomasz D. nie przyznał się do winy. Twierdzi, że ostateczny projekt scenografii otrzymał od zespołu i nie miał możliwości jego zmiany. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A te nagie to przedmioty czy podmioty? Za kasę zdjęły majtki i uwiesiły się na krzyżach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.