Facebook Google+ Twitter

Nagle potrzebujesz lekarza? Zjedziesz pół miasta w poszukiwaniu...

Bardzo silne bóle w okolicach węzłów chłonnych to, jak sądzę, całkiem poważna sprawa. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

fot. Adam Warżawa/Dziennik Bałtycki
Moja babcia dowiedziała się, że w szpitalu przy ulicy Banacha (Ochota) jest właśnie ostry dyżur. Ostrożnie wsiadłam
do samochodu ojca i pojechaliśmy dowiedzieć się, co się ze mną dzieje. Kiedy zajechaliśmy na miesjce, na drzwiach wisiała kartka, że izba przyjęć została zamknięta przez sanepid, a czynne oddziały laryngologiczna są
w szpitalach na ulicy Kondratowicza (Bródno), Wołowskiej (Mokotów), Cegłowskiej (Bielany).

Najbliżej było na Wołoską, tam też się udaliśmy. Na miejscu dowiedzieliśmy się jednak, że tego dnia lekarz laryngolog przyjmuję jedynie na Cegłowskiej w Szpitalu Bielańskim. Ze względu na nasilający się ból, pojechaliśmy tam. Na miejscu okazało się jednak, że mam udać się na oddział pediatryczny z drugiej strony szpitala. Jakiś czas czekaliśmy na lekarkę, która była bardzo oburzona, że dojechaliśmy do niej dopiero o tej porze (około godziny 21). Zamilkła dopiero wtedy, gdy wyjaśniłam jej, że przekierowywano nas z jednej placówki do następnej a przejazd przez całą Warszawę nie trwa jednak parę sekund.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak właśnie działa nasza polska służba zdrowia - zero organizacji. Też miałem przygodę ( po tym jak kot mnie ugryzł - o czym nawet możesz przeczytać na link wówczas odwiedzałem kilka placówek medycznych ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to niestety wygląda, nawet w (co warto podkreślić) wyjątkowo bezpiecznej pod tym względem Warszawie. Relacja niestety nie jest efektem przypadkowej zbieżności zdarzeń, a historie pacjentów (często nie dysponujących samochodem i nie mających możliwości objeżdżania miasta przez pół dnia) nie zawsze kończą się happy endem (czyli przyjęciem przez lekarza).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.