Facebook Google+ Twitter

Nagły Atak Spawacza wystąpi w Krakowie i Katowicach

Już w tym tygodniu miłośnicy twardego hip hopu spotkają się z jedną ze starszych polskich formacji - N-A-S zagra 9 grudnia w Katowicach i 10 grudnia w Krakowie.

Nie wiem, czy każdy z was pamięta czasy pierwszych hiphopowych kaset podawanych sobie gdzieś w szkole podstawowej pod ławkami. Wtedy w tym gatunku powstawały dzieła mocno bezkompromisowe, brutalne wręcz i wulgarne - ale zarazem przełomowe, stawiające trudne pytania estetycznym kanonom i dobrym zasadom obowiązującym w muzyce. Takim zespołem na pewno był Nagły Atak Spawacza: skład z Poznania zaczął się od niewinnego eksperymentu, a kiedy sytuacja wymknęła się nieoczekiwanie spod kontroli, nagle okazali się ikonami i idolami dla niektórych. Świetna historia zespołu znajduje się na stronie NAS, nie będę jej więc tu powtarzać.

Zachęcam za to do wybrania się na te dwa najbliższe koncerty Nagłego Ataku Spawacza - po latach można skonfrontować wyobrażenia i wspomnienia z rzeczywistością, zobaczyć, czy ta muzyka wciąż wydaje się tak brutalna, i jaka jest w porównaniu z tym wszystkim, co zdążyło się w hip hopie wydarzyć od 1995 roku w Polsce.

Koncert 9 grudnia odbędzie się w klubie Arkada w Katowicach. Obok N-A-S zagrają także Dohtor Miód i A.J.K.S.. Dzień później, w Krakowie spotkać się warto w Rotundzie, gdzie także Cymes i Dr Hackenbush.

Oto przedsmak wieczorów z NAS:

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.