Facebook Google+ Twitter

Nago czy w burce, oto jest pytanie

Za chodzenie bez ubrania mandat, za zasłonięcie ciała i twarzy od stóp do głów też mandat. Sprawiedliwość musi być ślepa.

Od kwietnia we Francji obowiązuje ustawa zakazująca noszenia burki w miejscach publicznych. Od tego czasu sądy francuskie ukarały kilka osób mandatami za nieprzestrzeganie tego prawa. Dziś miało się odbyć w sądzie posiedzenie w sprawie trzech kobiet, które sześć miesięcy temu odprowadzały swoje dzieci do szkoły w burkach. Otrzymały wówczas mandaty po 140 euro. Dwie kobietyKobiety przed gmachem sądu francuskiego. / Fot. scren ekranu stawiły się na wezwanie sądu, jednak policja francuska nie wpuściła ich do gmachu sądu, ponieważ były całkowicie okryte burką, twarze ich były niewidoczne. Mężowie ukaranych mandatami kobiet zapowiedzieli odwołanie się do Trybunału Praw Człowieka. Francuski ustawodawca stoi na stanowisku, że całkowite zasłonięcie twarzy i ciała kobiety uwłacza jej godności i wyklucza ją ze społeczeństwa.

scren ekranu . / Fot. Wyprodukowano juz nawet znak zakazu.Kilka dni temu w szwajcarskim najwyższym sądzie zapadł wyrok utrzymujący w mocy mandat 100 franków dla nagusów na szlakach turystycznych. Naturaliści i golasy od tej chwili nie mogą bezkarnie wędrować po alpejskich ścieżkach. Kantony mogą karać mandatami wędrujących gołych turystów. Jak uzasadnia sąd najwyższy szwajcarski, skoro można nosić buty ze skarpetkami, to można też wkładać bikini i slipki. Stowarzyszenie nagusów zapowiedziało odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Jeśli obie sprawy znajdą się w Strasburgu na jednej wokandzie, to będzie
nie lada wyzwanie dla Trybunału. Jedni chcą nago, a drudzy od stóp po czubek głowy w czarnej burce. A jeśli wszyscy zjawią się zgodnie ze swoimi pretensjami, to dojdzie do niebywałej demonstracji.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Tyle się mówi o "dobrociach wolności" w aktualnych rewolucjach algierskich, arabskich, egipskich.... A praw kobiet w nowych "rewolucyjnych" rządach nie stosuje się, nie docenia się... przez same kobiety! Kiedy te krzyczą: - "za burką"! Dziwne to jakieś "rewolucje", nie na świadomość rozumnego Europejczyka.

W naturze nie ma nic piękniejszego poza nagim ciałem człowieka! Arkumentować swój "przeciw" uczuciami estetycznymi lub religijnymi to jak poplątanie z pomieszaniem... starych, skostniałych pojęć. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wink, czy najlepsze zdjęcie mężczyzny może przebić takie: link ? A w różnych dziedzinach kultury na czyją cześć tworzone były dzieła? No, herosów też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wink, przecież tutaj może się każdy wypowiadać, Panie też powinny. Temat ten w Polsce jest mocno zaniedbywany. No, ale co nie jest zaniedbywane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze - myślę, że w kwestii estetyki mężczyzn powinien się Pan skonsultować z niewiastami, a nie samemu oceniać. One mogą mieć w temacie zupełnie odmienne zdanie. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, inaczej rzecz się ma w stosunku do filmów i zdjęć deformujących, zniekształcających a czasami wręcz obrzydliwych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Jadwigo, poczucie estetyki?! Czy kobieta w swej naturze i wyglądzie morfologicznym nie jest estetyczna? Co do mężczyzn, to zgadzam się w całej rozciągłości, szkaradne przyrodzenia. Ale kobiety?! Chyba, że ktoś ma ciemne myśli i wnętrze? Jeżeli coś wygląda jak piękny kwiat, dlaczego się wstydzić? To tylko ciało. Czy czuję się zgorszony? Czy urażę tym Boga, patrząc na jego wspaniałe dzieło?! Nie! Uważam, że jest brak zrozumienia drugiego człowieka. Jeżeli rozebrał się, to zrobił to z jakichś powodów. W naszej cywilizacji ile wolnego ma człowiek?! Kilka dni. A co się dzieje, kiedy dostarczy zbyt mało promieni słonecznych organizmowi?! Depresja! A wczoraj o tym rozmawialiśmy. Niby demokracja a owczy pęd do nakładania barier i różnych przepisów. Jak się komuś coś nie podoba, prosta sprawa, odwrócić wzrok w inną stronę. Przyzwoitość tego wymaga, że jak razi, to wzrok w drugą stronę.
"Życie jest jak dziecięca koszula. Za krótkie i zasr... ." Trzeba też to uwzględnić w swoich rozważaniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znaki zakazu dla golasów będą już na wiosnę na szlakach w kantonie Appenzieler, natomiast wątpię by we Francji pojawiły się znaki zakazu chodzenia w burce. Wątpię nawet czy ktoś odważy się takowe zaprezentować , nie mówiąc o produkcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Martą. Jadnak obyczaje nie związane z religią, dające zdefiniować się i umotywować naukowo jako społecznie szkodliwe, powinny być regulowane przez międzynarodową komisję do spraw etyki lub powołany do tego odpowiedni trybunał. No, ale to osobny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boję się, że to nie jest takie proste, jeśli chodzi o burki. Arabowie nie są zwykłymi gośćmi we Francji. Jeszcze w latach sześćdziesiątych byli obywatelami Francji.

Co ciekawe,wśród Arabów mieszkających we Francji jest duża grupa, która nie życzy sobie burek. Są to tak zwani Beurs, potomkowie Arabów urodzeni we Francji. Zwłaszcza Beurettes, dziewczyny arabskie tępią swoje koleżanki za burki....

Komentarz został ukrytyrozwiń

W miejscach, gdzie jest się gościem, należy dostosować się do obyczajów gospodarzy.
Takim zachowaniem okazuje się im szacunek.
Kiedy wchodzę do meczetu, zdejmuję obuwie i nakrywam głowę szalem, i nie mam z tym problemu.
Co do naturystów na górskch szlakach... chyba ze względów estetycznych
nie chciałabym tam ich spotykać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.