Facebook Google+ Twitter

Nagonka na Airbusa ?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-11 22:48

Od kilkunastu dni, od momentu katastrofy A330 Air France w mediach pojawiają się artykuły o awariach i problemach samolotów produkowanych przez Airbusa.

Nie przypadkowo napisałem "Airbusa" bo akurat ta firma jest na ustach wszystkich mediów. Dziwi fakt, że po wydarzeniach związanych z wypadkiem AF nagle rozwiązał się wór usterek nie byle gdzie, bo właśnie w Airbusach. Ale czy na pewno tylko im zdarzają się usterki ?

Uważam, że media są bardzo nieobiektywne, szukając na siłę problemów związanych z Airbusami.
Wczoraj na Okęciu lądował awaryjnie Mcdonnell Douglas MD-11 linii FedEx (rejestracja N612FE) w związku z wyciekiem płynu hamulcowego i problemami z silnikiem. Na nogi postawiono Lotniskową Straż Pożarną, podczas lądowania FedExowi asystowało 7 wozów! Niestety nigdzie w mediach nie mówiono o tym wydarzeniu, dlaczego ? Moja odpowiedź jednoznaczna - to nie Airbus.

Kolejny przykład nienagłośniony przez media: 10 czerwca samolot Boeing 767 linii American Airlines (AA64) wykonujący lot na trasie Nowy Jork - Zurych lądował awaryjnie w Nowej Szkocji (Kanada) z powodu dymu w kabinie. 9 czerwca, podczas lądowania w Khartoum (Sudan) dochodzi do pęknięcia opony w przedniej goleni MD11 Saudi co powoduje pożar, ugaszony w porę przez strażaków.

Przykładów można podać więcej, ale według mojej opinii będziemy jeszcze przez jakiś czas stale informowani o awariach, chwilach grozy pasażerów i innych zdarzeniach mających miejsce w Airbusach. Uważam, że jest na to odpowiedź, która tkwi w nazwie samolotu, który budzi teraz powszechny strach. Airbus kojarzy się od kilku dni z katastrofą Air France i innymi przypadkami, które zostały po katastrofie nagłośnione. Inne incydenty zostały pominięte.

Celowo? Tego nie wiem. Media powinny informować także o tych wydarzeniach, zamiatanie pod dywan jest tym bardziej niezrozumiałe. Myślę, że do czasu wyłowienia czarnych skrzynek i poznania wstępnych przyczyn tragedii "problemy" z Airbusami będą nagłaśniane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.06.2009 22:40

http://www.dziennik.pl/swiat/article397479/Czarna_seria_airbusow_trwa.html bez komentarza

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.06.2009 10:18

Przed opublikowaniem oficjalnego raportu Specjalnej Komisji Śledczej badającej przyczyny katastrofy Airbusa, wszelkie "fakty" ustalane na własną rękę przez dziennikarzy są tylko Ich radosną twórczością i to czynionej w sytuacji wielkiej tragedii jaka ma miejsce. Jak ta nagonka ma swe odbicie w statystykach? Biuro Rejestracji Katastrof Lotniczych z siedzibą w Genewie podaje, że Airbus A330-203 odnotował dwa wypadki (30.06.1994 i 1.06.br.). Natomiast wszystkie maszyny Airbusa (modele 300 do 340) brały udział w 51 wypadkach (zginęło 2994 osoby). Statystyki wszystkich samolotów i przewoźników obejmują lata 1918-2009 a w przypadku Airbusa od 1982 roku. Tylko specjaliści od bezpieczeństwa lotów mogą się wypowiedzieć czy to świadczy dobrze czy źle o danym rodzaju maszyny i o bezpieczeństwie przewoźnika. Przedstawiciele mediów też latają samolotami i są zapewne ciekawi pełnej i sprawdzonej informacji na temat lotu. Co byłoby gdyby obsługa samolotu podawała jedynie sensacje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam dokładnie takie same jak autor przemyślenia odnosnie Airbusów.
To co sie obecnie dzieje, to taki medialny "owczy pęd".Inni tak pisza, to my tez cos w podobnym stylu napiszmy. Tutejszy portal również poszedł za ciosem - vide Portfel-Transport.
A statystyki wypadkowe nie potwierdzają tych złych opinii o Airbusach. Myślę, że ostatnia nagonka nie służy bezpieczeństwu lotów, ale przede wszystkim amerykańskiemu Boeingowi.
Mcdonnell Douglas juz dawno wypadl z gry i nie ma szans na powrót na pasażerskie trasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.06.2009 05:59

Napisałem komentarz, ale oceniając "skasowałem"
Kiedyś aby ocenić trzeba było napisać, teraz aby napisać nie można jednoczenie oceniać.
Ciekawe co jeszcze jest postawione na głowie. To nie powiew nowości, to idiotyzm zmieniać wszystkie przyzwyczajenia userów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.