Facebook Google+ Twitter

Nagonka na Autorów W24.pl. Strach pisać o krzyżu sprzed Pałacu

Emocje, towarzyszące próbom przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny, sięgają zenitu nie tylko na Krakowskim Przedmieściu. W sieci trwa bezpardonowa walka na słowa, której celem stali się też dziennikarze obywatelscy. Dziś dwie osoby usunęły konta z W24, czując się zagrożone przez użytkowników pewnego portalu.

 / Fot. screen ze strony http://miziaforum.wordpress.com/Jedną z oznak państwa demokratycznego jest możliwość prezentowania informacji oraz wyrażania opinii. W tym też kryje się m. in. sens dziennikarstwa. Co jednak sądzić, gdy dziennikarz, przekazujący obiektywną informację o rozgrywających się wydarzeniach, czuje się w konsekwencji swych działań zagrożony?

Dziś konta w serwisie usunęły dwie osoby, które na Krakowskim Przedmieściu dostrzegł portal http://miziaforum.wordpress.com/. Zainteresowanie portalu autorami niezależnych materiałów jest jednak na tyle kontrowersyjne, że w osobach tych wzbudziło obawy. Czy słusznie?

Oto próbka stylu wspomnianego portalu: "Autorzy [...]widocznie zrozumieli że robi się smrodek a obiecanej zapłaty nie będzie oczym świadczy pretensionalny ton obu wyrostków kierowany do właściciela strony…" (pisownia oryginalna zachowana).

 / Fot. screen ze strony http://miziaforum.wordpress.com/Jest jeszcze pytanie o serwis Wiadomosci24.pl: "I pytanie ostatnie: kto jest właścicielem portalu? Jak wynika z całości tu zgromadzonego materiału - nie uiszczenie im wypłaty przez zleceniodawców, wyrażne skomlenie w stylu – „to było moje obiecaliście” wskazuje, że chłopaków się wyparto; taki los donosicieli i kolaborantów – ku przestrodze innym judaszom" (pisownia oryginalna zachowana).

Są głosy zatroskane: "Dziecko drogie…wiej jak najprędzej i jak najdalej od TEGO towarzystwa i tej śmierdzącej zabawy póki jeszcze całkiem Cie to nie pochłonęło! Jeśli masz jeszcze wstyd ,honor i jeszcze Ci Ojczyzna miła weź sobie do serca moje słowa,bo jeszcze dla ciebie za późno nie jest.Jesteś jeszcze młody,młodość czasem popełnia gafy-masz prawo do błędów[...]pozdrawiam z głębi(tez matczynego serca) i życzę mądrych wyborów na przyszłość
[...].

A to wszystko w portalu, który pisze o sobie: "Zamieszczane przez nas informacje zawsze mają pokrycie w faktach zaistniałych lub mających się zrealizować w bliższej lub nieco odleglejszej przyszłości. [...] Jednak nie zawsze informacje mogą być potwierdzane linkami ponieważ ich pochodzenie ma charakter poufny z prywatnych źródeł, a treści w nich zawarte nie są informacjami które chętnie by publikowały instytucje, rządy oraz nieformalne grupy powiązań interesu o różnych intencjach ukrytych".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Pani redaktor Lidio. Co dalej z tą sprawą? Wyjaśni nam Pani?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, niektórzy mają bóle krzyża...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, o czym pisze Lidka. I szczerze - nie chcę wiedzieć. Może to będzie nie na temat, ale powiem, że zaobserwowałam, iż ostatnio w serwisie pisze wielu dojrzałych, mądrych Autorów, którzy naprawdę są świetnymi obserwatorami życia, mają dużą wiedzę i kulturę, ale jakoś tak są mniej widoczni... Ewo, mówisz, działa? :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można mieć wrażenie, że Polacy nagle pogłupieli od tego upału i powodzi. Niestety trudno mi uwierzyć w tak nagły i nie wyjaśniony "atak" grypy odmiana prowadząca do zidiocenia. Sądzę, że zbyt dużo mówi się o zachowaniach nieakceptowalnych. Może powinniśmy jak z dziećmi? Gdy moja córka zachowuje się źle i nie reaguje na upomnienia to przestaję ją zauważać. Działa w 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Dla mnie sprawa krzyża to fraska.
Sam fakt czy krzyż zostanie usunięty, czy nie - ani mnie to grzeje ani chłodzi. Nie rozumiem o co tyle krzyku - przecież każda osoba wierząca ma krzyż w domu. No i są jeszcze kościoły. Z drugiej strony dziwię się oponentom, którym ten krzyż przeszkadza... Mówi się, ustąp głupszemu - tylko tutaj nikt nie wykazał rozumu, więc kto komu ma ustąpić?

2. "Autor jest to zupełnie inna osoba, a ci co są wnikliwi i przeczytali cały temat z bloga łącznie z komentarzami już wiedzą kto to nagrał" - przypomnę, że dane autora nagrania nie muszą być znane ogółowi - czytelnikom. Personalia mogą być znane tylko redakcji - tutaj autora chroni prawo prasowe. Za podanie tożsamości autora bez jego zgody można wylądować w sądzie...

Dziwi mnie trochę ta nagonka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2010 17:21

Wiecie co kochani? Gro artykułów dotyczące polityków i absurdalnych wydarzeń jakie mają miejsce w naszym kraju omijam z daleka, niby nic takiego, ale za to, jak wspaniale się czuję:) Przesyt częstokroć jest gorszy od głodu.... Z dwojga złego wolę niedosyt informacyjny, jak przesyt i na dokładkę złego okraszany emocjonalnymi uniesieniami komentujących i autorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już przestało być zabawne. I co dalej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://miziaforum.wordpress.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidko proszę wyjaśnić o co tu chodzi. Podajcie mi blog

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja widzę conajmniej 2 powody zgłoszenia sprawy do prokuratury w związku z przytoczonym blogiem.
Zastanawia mnie skąd tyle nienawiści na tym blogu? Skąd biorą się ludzie, którzy piszą takie rzeczy? Bez szacunku dla drugiego człowieka, szkalując i obrażając innych. I jeszcze kłamiąc. I co? I nic. Dalej będą takie teksty powstawały. Ale chyba wolność słowa ma granica.

Redakcjo, proponuję zastanowić się nad prokuraturą i sądem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.