Facebook Google+ Twitter

Nagradzamy materiały unikalne i newsowe...

Dziennikarze obywatelscy piszą o tym, co ich otacza. Są najbliżej lokalnych wydarzeń. Dlatego też redakcja Wiadomości24.pl najwyżej punktuje materiały z "własnego podwórka".

nagrody / Fot. Agata ŚlusaryczkAgnieszka Wasztyl opisała historię rodziny Adamczyków, którzy walczą o odzyskanie swojego domu. Ich posiadłość została sprzedana za ich plecami. O losach dwójki staruszków można przeczytać w artykule "Dom sprzedany bez zgody właścicieli".

Paweł Mazur zrobił coś, co każdy dziennikarz obywatelski zrobić powinien: opisał swoje hobby. Rycerstwo, którym pasjonuje się autor to swojego rodzaju moda i sposób na złapanie oddechu od współczesnej cywilizacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współczesnym ruchu rycerskim przeczytaj tekst "Mamo, ja chcę zostać rycerzem!".

Damian Klamka obserwował Marsz Tolerancji i demonstrację Młodzieży Wszechpolskiej. I właśnie z tego wydarzenia na łamach Wiadomości24.pl mogliśmy obejrzeć fotogalerię. Jedynym minusem materiału jest brak informacyjnych podpisów pod zdjęciami.
Równie ciekawą galerię z tego wydarzenia stworzył Jacek Tomaszewski. Obaj nadali galerię bardzo szybko... I obaj otrzymują nagrodę.

Marek Ciesielczyk na łamach Wiadomości24.pl na bieżąco informuje o problemach, z jakimi boryka się Polonia w Chicago. Ostatnio napisał o fatalnej pomyłce polonijnej stacji telewizyjnej z Chicago - Polvision. Prezentując informację na temat brutalnego gwałciciela grasującego w "wietrznym mieście", pokazała zdjęcie... pracownika naukowego IPN w Gdańsku dra Cenckiewicza. Pracownik naukowy IPN przedstawiony jako brutalny gwalciciel.

***
Ale to nie wszystkie niespodzianki. Wyróżnienia i gratulacje otrzymują:

Robert Drążkiewicz - opisał problem walijskiego miasteczka Cardiff. Miasto znane było z odbywających się tu licznych imprez sportowych. Niestety, otwarcie nowego Wembley w Londynie sprawiło, że większość imprez piłkarskich nie będzie od tej pory organizowana w walijskiej stolicy. I to właśnie zmartwienie spowodowało, że władze miasta koniecznie muszą poszukiwać nowej tożsamości dla swojego miejsca. Czy Cardiff znaczy sukces? - przeczytajcie sami.

Tomasz Kotliński w swoim materiale poruszył problem zabytkowego cmentarza luteran w Izbicy Kujawskiej. 100-letnia nekropolia jest miejscem schadzek i libacji alkoholowych. Autor postanowił zapytać włodarz Izbicy, dlaczego nie wypełniają swoich obowiązków i nie zabezpieczają cmentarza. Jednak do tej pory nie uzyskał odpowiedzi od urzędników.

Lidia Raś w 64. rocznicę likwidacji warszawskiego getta nadesłała fotoreportaż. Oprócz dobrych zdjęć, warto przeczytać podpisy. Są szczegółowe i informacyjne. Materiał przygotowany przez Lidkę: "Ziemio, nie kryj mej krwi, iżby mój krzyk nie ustawał".

Janusz Dymidziuk pokusił się o próbę odpowiedzi na pytanie czy rzeczywiście tak jest, że czasy "gierkowskiego" rozkwitu kopalni węgla kamiennego (i brunatnego) można już wpisać do podręczników historii, jako nieekonomiczne, "brudne" i mało efektywne? – odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście "Czarne złoto –.

Dawid Dobrowolski zastanawia się czy otwarcie rynku pracy dla obcokrajowców będzie miało korzystny wpływ na rozwój polskiej gospodarki? Przedsiębiorcy chcą zapełnić lukę po rodakach, którzy wyjechali za granicę tanią roboczą zza wschodniej granicy. Pomysł wydaje się trafiony, jednak autor przygląda się również negatywnym skutkom takiego rozwiązania. "Polski rynku pracy, otwórz się!".

Marcin Nowak, ma żal do rządzących, że debatują o aborcji, lustracji i eutanazji zamiast skupić się na wykorzystaniu szansy, którą daje Polsce organizacja Mistrzostw Europy Euro 2012. to problem, o którym pisze autor. Warto również wspomnieć o innym materiale Marcina Wybory we Francji zmierzchem laicyzacji Europy?.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja również dziekuję. Po walijsku. Diolch yn fawr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje pięknie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.