Facebook Google+ Twitter

Nagradzamy najlepsze teksty minionego tygodnia

Jak zwykle, podczas przyznawania nagród było dużo emocji. Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia może być jeszcze ciekawiej. Bo decyzja kogo wyróżnić, spoczywać będzie w Waszych rękach. Dyskusja nad nowym sposobem przyznawania nagród trwa.

Nagrody fot. Agata Ślusarczyk Czekamy na sygnały z Waszej strony i ocenę nowego pomysłu. Dla tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z nim podajemy link . Zachęcam wszystkich do dyskusji. Tymczasem, jeszcze "starą metodą" nagradzamy najlepszych (zdaniem redakcji) autorów. Przeczytajcie, czyje teksty "wpadły nam w oko".Marta Wieszczycka
Obwodnica przez mokradła. Pomysł na drenaż naszych portfeli?
Budowa obwodnicy przez dolinę Rospudy wiąż budzi wiele emocji. Ale Marta chłodnym okiem spojrzała na problem inwestycji. W swoim artykule analizowała problem z punktu widzenia czystej ekonomi i portfeli podatników. Komu ten pomysł przyniesie zyski, a kto na jego realizacji straci? Przeczytajcie sami.

Tomasz Albecki
Dał się poznać czytelnikom Wiadomości24.pl głównie jako recenzent książek. W tym tygodniu zrobił reportaż o bezrobotnym Arkadiuszu Ekielcie. Pan Arkadiusz opowiedział jakimi metodami poszukuje zatrudnienia i na jakie przeszkody się natyka. Wywiad ciekawy, ale autor mógł podrążyć temat i zadać kilka wnikliwszych pytań. Tomasz spisuje wypowiedz bohatera: "Chcą, by zatrudniony pracował przynajmniej 10 godzin dziennie, wprawdzie bez niedziel, ale za bardzo niską stawkę" - nasuwa się pytanie, ile wynosi ta "niska stawka". Nagroda i tak się należy.
Możecie z resztą ocenić sami: Arkadiusz Ekielt – najtwardszy bezrobotny w kraju.

Jerzy Tomaszewski
Podczas podróży tramwajem Jerzego zafrapowało to, dlaczego nagle pojazd zatrzymał się. Przyczyną postoju nie był wypadek. To motorniczy postanowił "wyskoczyć na zakupy", co w efekcie spowodowało zakorkowanie ulicy na kilkanaście minut. Zachowanie motorniczego zdziwiło autora do tego stopnia, że postanowił wyjaśnić sprawę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Jaki był efekt rozmów i co dokładnie stało się na ul. Kalwaryjskiej w Krakowie możecie przeczytać w tekście: Motorniczy zostawił tramwaj i wyskoczył na zakupy.

Salvatore Jurkowski
Największą wartością artykułów Salvatore jest ich autentyczność. Salvatore pisze o tym, co dotyczy jego samego – bezdomności. Sytuację ludzi pozbawionych schronienia zna - gdyż jak wyznaje – w wielu osiemnastu lat wylądował na bruku. Historie, które opisuje autor cieszą się ogromną popularnością. Do chwili publikacji tego tekstu pierwszą opowieść Jurkowskiego przeczytało 2359 internautów. Postanowiliśmy nagrodzić Salvatore za próbę odpowiedzi na pytanie: Dlaczego boję się wyjść z bezdomności?
Autorowi postanowiliśmy przyznać nagrodę niespodziankę.

Anna Stocka
Annę nagradzamy za fotoreportaż z wycieczki do szwedzkiego miasteczka – Karlskrony. Dobrze zrobione zdjęcia. Jedynym minusem są podpisy. Następnym razem postaraj się Aniu umieścić więcej informacji pod zdjęciem.

Oczywiście to nie wszystkie dobre materiały z tego tygodnia. Wyróżnienia należą się też innym autorom. Oto nazwiska i linki do najciekawszych tekstów:

Michał Tyrpa - Kogo dostrzegać, kogo słuchać
Marcin Nowak - Magiczna dzikość. Reportaż bieszczadzki
Piotr Adam Donder - Uśmiech pierwszego kontaktu
Beata Biały Cierpienia Titonosa, czyli weekendowe rozważania o śmierci
Tymek Wołodźko Czym zajmuje się w nocy straż miejska?
Kamil Jakubczak Uroda przemija, ale można zatrzymać czas
Paweł Pietraszek W małym kinie już nikt nie gra na pianinie
Ania Ciesielska Student szuka pracy

***

Jak zwykle przypominamy wszystkim Autorom o uzupełnianiu konta o dane adresowe. Ułatwi to nam przesłanie nagród.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dzięki hehe :) Gratulacje dla debiutantów. booooziatchki :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi miło. Zupełnie się nie spodziewałam, że mój debiut w portalu zostanie tak ciepło przyjęty. Dziękuję :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I plus. A co mi tam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla Koleżeństwa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) fajnie i brawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo sie ciesze, ze znowu dostalem wyróżnienie :) szkoda tylko, że hiperłacze do mojego wywiadu nie dziala, jak pech to pech. Gratuluje wszystkim

Komentarz został ukrytyrozwiń

no nie, aż plusa postawiłem :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.