Facebook Google+ Twitter

Nagradzamy najlepsze teksty tygodnia!

Naliczyliśmy blisko 50 materiałów nadesłanych przez dziennikarzy obywatelskich, które zasługują na nagrodę. Niestety, musieliśmy podjąć trudną decyzję o wyborze trzech najlepszych. Przeczytaj kto i za co dostał nagrodę, a czyj materiał został wyróżniony.

Wybór trzech tekstów nominowanych do nagrody nie był łatwy. Pośród nadesłanych materiałów nie było zdecydowanego faworyta. Większość tekstów było ciekawych i dobrze napisanych, ale zabrakło materiałów newsowych. Postanowiliśmy nagrodzić te, które zdaniem redakcji najbardziej realizują ideę dziennikarstwa obywatelskiego.

Łódź stolicą ekstremalnej głupoty?autorstwa Daniela Siwaka. Redakcja docenia zaangażowanie w lokalne wydarzenia. Bo jak powiedział Robert Sałata - Dziennikarz Obywatelski 2006 Roku – "dziennikarz obywatelski to lokalny patrol". Daniel wpisuje się w tą definicję. W swoim tekście podaje przykłady na to, że Łódź oprócz tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, może wcześniej uzyskać miano "stolicy ekstremalnej głupoty". Okazuje się, że młodzi łodzianie mają szereg "nietypowych" pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. Jedną z zabaw jest np. podróż na dachu tramwaju... Ale nie tylko. Polecam lekturę tekstu.

Huśtawka ze skóry to hit w sypialni kochanków autorstwa Piotra Biegały. Piotr przeprowadził wywiad z producentem odzieży sado-maso. Autor udowodnił, że ciekawi ludzie, których spotyka się na swojej drodze, to również temat na artykuł. Polecam lekturę tekstu.

Brzydka kariera prof. Jarosza. Sprawa "geniusza Podkarpacia" wciąż na wokandzie autorstwa Sławomira Kasjaniuka.
Prof. Jarosz, były rektora PWSZ w Jarosławiu przez siedem lat sprawowania władzy na uczelni dorobił się opinii łapówkarza, obłudnika i pospolitego awanturnika, a także wielu prokuratorskich zarzutów. Autor dość dobrze zna realia kariery naukowej profesora. Na podstawie własnych obserwacji i rozmów z osobami, które miały związek z rektorem powstał interesujący tekst. Polecam jego lekturę.

A oto lista wyróżnionych artykułów:

Polscy fachowcy... Kierowniczko idymy do doma! Tarasu nie będzie
Niebezpieczne Google Earth. Terroryści patrzą na nas z kosmosu
Bookcrossing: lektura na wyciągnięcie ręki
Skycar. Latający spodek dla każdego
Lwy (piaskowe) rodzą się na plaży w Gdańsku
Karaoke pieśni historycznych - posłuchaj jak śpiewają warszawiacy
Warszawa: 12. dzień głodówki w "białym miasteczku"
Milion dolarów nagrody za donos na pirata
Warszawa: Rozkopane ulice w centrum miasta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jestem mile zaskoczony z powodu wyróżnienia mojego materiału. Dziękuję serdecznie wszystkim za uznanie. Gratuluję nominowanym i wyróznionym autorom. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa istotna, namacalna, swieża, bliska i ważna z punktu widzenia społecznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"zdaniem redakcji najbardziej realizują ideę dziennikarstwa obywatelskiego. " A jak inni autorzy maja to rozumiec? Na co tak konkretnie redakcja zwraca uwagę jesli chodiz o zachowanie idei dz. obywatelskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo,brawo! Ale ja nominowalam, że wygra tekst Ewy o lwach i opowieśc (jakże prawdziwa) o polskich fachowcach... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za nagrodę (debiut w Wiadomościach24) i gratuluję pozostałym nagrodzonym. Znam realia kariery Jarosza - to delikatnie powiedziane, żona twierdzi, że Jarosz to moja obsesja.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie spodziewałem się że będę rak dynamicznie opróżniał redakcję z książek;-) Dziękuję bardzo i obiecuję że to nie ostatnia wygrana;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki! Oj Adam, bo się zaczerwienie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2007 14:15

Serdeczne gratulacje dla Daniela Siwaka za swietny artykul (i rownie dobry tytul) :-))) oraz dla wszystkich wyroznionych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.