Facebook Google+ Twitter

Nagranie Durczoka, czyli stresująca praca ulubieńców publiczności

Historia lubi się powtarzać. Kilka lat temu polskim internetem wstrząsnęło nagranie przeklinającego Tomasza Lisa, ówczesnego szefa "Faktów". Kilka dni temu do sieci wyciekł pełen wulgaryzmów film z Kamilem Durczokiem. Tymczasem obaj panowie są cenieni nie tylko za swój profesjonalizm, ale i kulturę osobistą.

Sonda

Czy zachowanie Kamila Durczoka było skandaliczne i zasługuje na potępienie?

 / Fot. PAP/JACEK TURCZYK"Kto odpowiada za to, jak to wygląda w tym studiu?.. Ta. Nie wkur..j mnie, dobrze? Od dwóch dni jest tak upier.....y stół tutaj, że tylko dlatego, że zlikwidowaliśmy ten je...y przerywnik, który jedzie z góry, to jeszcze się to jakoś ku..a uchowało i ludzie tego nie widzą!".

Takie słowa padły z ust "flagowego" dziennikarza TVN-u Kamila Durczoka. Powodem jego zdenerwowania był zabrudzony stolik, przy którym w trakcie "Faktów" siedzą prezenterzy. Dziennikarzowi nie przeszkadzało ani to, że włączone były kamery, ani to, że w trakcie, gdy on artykułował swoje frustracje, stała przy nim wizażystka i... pudrowała mu twarz.

Sam dziennikarz w rozmowie z "Dziennikiem" tłumaczy swoje zachowanie... profesjonalizmem: "To ja odpowiadam za program i dbam o to, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Dla widzów nie jest ważne, jakimi metodami to osiągam, ostry język to element dziennikarskiej kuchni. A do kuchni się nie zagląda".

Nic więc dziwnego, że reakcja stacji na publikacje filmiku w internecie była błyskawiczna. Zaledwie godzinę po pojawieniu się pierwszego nagrania w sieci, władze TVN słały listy "proszące" o zablokowanie lub usunięcie filmu z serwerów m.in. YouTube.

"He, he… w czasie pisania tego tekstu film z YouTube już zniknął – TVN jednak czuwa! :-). Nie jestem w stanie też załadować tego filmu na Dailymotion (wyskakuje mi błąd - próbowałem kilka razy i z kilku komputerów). Szykuję się więc czystka!"- pisze na blogu mediafun.pl zajmującego się telewizyjnymi wpadkami Maciej Budzich.

Co ciekawe, sprzeciwu większości internautów nie budzi samo zachowanie Durczoka, a reakcja TVN-u, który z całych sił starał się zablokować wyciek filmu, zasłaniając się... prawami autorskimi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Daję plusa, żeby nie było. Ja przeklinam przez pół swojego życia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Praca dziennikarza wiąże się ze stresem szczególnie, gdy mowa o wejściach na żywo. Uważam Durczoka za wspaniałego dziennikarza, jego profesjonalizm i warsztat robi wrażenie. Co do nagrania, które ukazało się niedawno – nie rozumie osób, które z ogromnym zaangażowaniem krytykują zachowanie dziennikarza. Po pierwsze wulgaryzmy te nie padły na wizji, po drugie to, co dzieje się w reakcji, nie powinno tak po prostu wypłynąć. Powszechnie wiadomo, iż dziennikarz, czy nawet prezenter, przed nagraniem, musi „porzucać mięsem”, aby wyzbyć się negatywnych emocji, jak również by intonacja jego głosu, była odpowiednia; musi on przecież zachować bezstronny charakter informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do nauczycieli to oni także nie zawsze wytrzymują. Ostatnio ksiądz na katechecie stwierdził na całą klasę, że jeden z uczniów jest "popierd****y, za przeproszeniem". Więc tutaj także zdarzają się wyjątki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

władza uderza do głowy. nie chodzi o wulgaryzmy, bo tych, jak ktoś napisał wyżej, sami nierzadko uzywamy. tu chodzi o ton, sposób w jaki Durczok to mówił, czuć było pogardę, lekceważenie w jego głosie.
wiadomo, że z niego wazny gość i że sam sobie na to zapracował, ale ta arogancja wyłazi. najpierw afera, że nie będzie do konkursu stawał z jakąś Cichopek, bo on przecież Dziennikarz taki, że czapki z głow.

i tak jak sobie zaskarbił mówiąc o swojej chorobie, tak teraz sobie nagrabił i dobrze mu tak.

a że ktoś to nagrał i pokazał, no sorry, ale kazdy ma wrogów, zwłaszcza taki buc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak pan Durczok zareagowałby na takie zachowanie nauczyciela jego syna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażynko , gdyby tak zachowywał się nauczyciel w stresującej sytuacji, Ci najbardziej tolerancyjni wobec Durczoka, odarliby go ze skóry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam często rzucałem mięchem w pracy, ale u nas wszyscy rzucali i jeśli ktoś nie rzucał, to jakby nie pił. A kto nie pił, to jakby mięchem nie rzucał. Może w TV też wszyscy miechem rzucają, tego nie wiemy. Mnie zastanawia jeden fakt. Kto go nagrał? Bo nagranie porządne, nie z telefonu gościa. Wygląda na to, że ktoś z TVN panu Durczokowi podłożył świnkę. Tak jak kiedyś Lisowi, którego nie bardzo lubili, bo się panoszył. Mogą nas oburzać takie zachowania ludzi, których uważamy za kulturalnych, ale nie ulega wątpliwości, że każdy, kto wyżej ... itd. dostanie kiedyś swoją świnkę i trochę mu rura zmięknie. A też inne telewizyjne "gwiazdy" pohamuje. Podrzucona świnka, to działanie w jakimś sensie terapeutyczne. I ja się cieszę, że taki filmik powstał. Bo nam niedługo na głowę ci z telewizji narobią, tak się rozpanoszyli psie krwie.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, ze wszyscy ci, którzy czują się oburzeni zachowaniem Kamila Durczoka, nigdy w życiu nie użyli wulgarnego słowa ani w redakcji, ani poza nią... bez przesady. Nie bądźmy purytanami, którzy rumienią się, jak słyszą słowo "kurwa". I przede wszystkim nie bądźmy hipokrytami. Każdy, kto robił program na żywo, wie jakie jest ciśnienie tuz przed wejściem na antenę.
Dla mnie "chamem, gburem i prostakiem" jest nie Kamil, ale ktoś, to to wpuścił do internetu, bo cel jego jest jasny - zaszkodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznaje ci Sewerynie całkowitą rację. Co nie zmienia faktu, że p. Durczok z racji swojego zawodu stał sie osoba publiczną i powinien panować nad swoimi (nawet negatywnymi) reakcjami. Tym bardziej, że jest człowiekiem wykształconym i wie jak mówić "po polsku". Z innej strony: czy w redakcji tvn pracują ludzie, którym wszystko trzeba tłumaczyć właśnie w ten sposób? Kultura świadczy o człowieku. I tyle.

P.S. Przepraszam za powyższy post (bez polskich znaków), ale pisałem go korzystając z coraz popularnego już mobilnego internetu (z telefonu po prostu), a niestety ogranicza on jeszcze pewne możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kazik, wynika z Twej wypowiedzi , że nie nie jestem normalnym luDziem, oraz nie żyłam nigdy wśród normalnych ludzi, ani kiedyś, ani dziś, a mój dom i otoczenie było i jest też całkowiecie nienormalne. No, nie!! Ja chyba jeZdem nie z tej Planety. Moi rodzice to chyba z innej Galaktyki byli, aja sama gdzieś pod kloszem żyłam , czy może na innej Drodze Mlecznej?
Hmmm. zastanawiam się co ja tu robię właściwie?
Niedawno dowiedziałam się, bo nie jestem ginekologiem, ani facetem, ani lesbijką, więc właściwie powinnam być wdzięczna za możliwość oglądania vaginy pięknej Tori czy Dody. Wdzięczna też nie jeZdem z zadrości, bo mają ładniejsze , a w ogóle to przydałby mi się choćby domorosły psycholog.
Nie pozostaje mi nic innego jak poszukać mojej Planety. Nec Hercules contra plures. I Hercules dupa kiedy ludzi kupa ! Proszę. łacinę "łaciną" tłumaczyć potrafię.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.