Facebook Google+ Twitter

Nagroda Anny Platto przyznana po raz siedemnasty

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie 8 sierpnia 2011 roku po raz kolejny od 1995 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Anny Platto.

Nagroda przyznawana jest pracownikom bibliotek publicznych województwa lubelskiego za szczególny wkład w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz promocję czytelnictwa wśród młodych czytelników. Jej pomysłodwcą jest emerytowany wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Zbigniew Bieleń, a fundatorką siostra patronki - Mirosława Platto.

Do nagrody nominowano 5 bibliotekarek. Zwyciężczynią w bieżącym
roku została Anna Ogonowska z Filii w Ciecierzynie Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach.

Laureatka od 30 lat pracuje w bibliotece, jest absolwentką Instytutu Bibliotekarstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Angażuje się w ciekawe formy pracy z dziećmi i młodzieżą, organizuje konkursy literackie, recytatorskie, spotkania autorskie, zbiera lokalne pamiątki, bierze udział w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Anna Platto - patronka nagrody (1944-1995), absolwentka polonistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w l. 1967-1983 metodyk Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej,w l. 1975-93 wykładowca studium bibliotekarskiego w Lublinie. Zajmowała się organizowaniem bibliotekarstwa dziecięcego na terenie województwa lubelskiego (organizacja placówek dziecięcych, profilowanie ich działalności,doradztwo metodyczne).

Była znawczynią literatury pięknej, szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. Propagowała doskonalenie bibliotekarzy i różne formy poularyzacji czytelnictwa.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się inapisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.