Facebook Google+ Twitter

Nagroda Czarodziejskiego Drzewa dla parafii ewangelickiej. Wideo

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-10-14 15:09

13 października na szczycie Szyndzielni w Beskidach, wręczono Nagrodę Czarodziejskiego Drzewa za realizację założeń programu Święto Drzewa. Otrzymała ją parafia ewangelicka w Szczyrku-Salmopolu za utworzenie Ogrodu Reformacji.

Nagrodę Czarodziejskiego Drzewa otrzymała parafia ewangelicka w Szczyrku-Salmopolu za utworzenie Ogrodu Reformacji. / Fot. ks. Jan Byrt"Święto Drzewa" to program Klubu "Gaja", polegający na powszechnej edukacji ekologicznej i biorący udział w kampanii ONZ "Miliard drzew dla planety". Ma on za zadanie uświadamiać społeczeństwu przyczyny, skutki i możliwości zapobiegania zmianom klimatycznym oraz promowanie sadzenia drzew jako sposobu zmniejszania zagrożeń wynikających z ocieplenia klimatu.

Program zachęca także do "pielęgnacji i ochrony drzew jako wartości społecznych i kulturowych; rozwija postawy humanitarne równocześnie w stosunku do zwierząt i przyrody poprzez inicjowanie zbiórek makulatury, z których dochód przeznacza się na wykup, pomoc i leczenie koni".

W tym roku inauguracja Święta Drzewa odbyła się również w Warszawie (10 października) i w Katowicach (11 października). Podczas spotkania zasadzono symbolicznie 13 drzew: w stolicy (pięć kasztanowców, dąb i platan) oraz w Katowicach (cztery lipy dla czterech polskich noblistów w dziedzinie literatury: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta oraz świerk).

Na Szyndzielni wolontariusze z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Wisły posadzili ponad 50 sadzonek kosodrzewiny.

Nagrodę Czarodziejskiego Drzewa, za realizację założeń programu Święto Drzewa otrzymała parafia ewangelicka w Szczyrku-Salmopolu za utworzenie Ogrodu Reformacji. Statuetkę wręczył ks. Janowi Byrtowi prezes Klubu "Gaja" Jacek Bożek.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.