Facebook Google+ Twitter

Nagroda dla innowacyjnej technologii w konkursie „Łódź proponuje”

W tegorocznej, X edycji konkursu „Łódź proponuje”, Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Łodzi otrzymała firma Rewon za technologię Nano Silver.

Organizatorem konkursu "Łódź Proponuje" jest Urząd Miasta Łodzi. Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja najlepszych łódzkich produktów. / Fot. screen: strona internetowa Łódź ProponujeMówiąc dokładnie, firma uhonorowana została za produkcję rajstop dla dzieci do 2. roku życia z nanocząsteczkami srebra. Jest to produkt wyjątkowy, ponieważ technologia Nano Silver nadaje rajstopom właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz antystatyczne. Innowacyjne zalety wzięte pod uwagę przy ocenie produktu to również właściwości antyalergiczne i chroniące przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów.

Do produkcji swych najnowszych wyrobów firma zastosowała "Mako Egyptian Cotton" – długowłóknistą bawełnę egipską, która uchodzi za najlepszą na świecie. Jest miękka, jedwabista a jednocześnie mocna i odporna. Taki surowiec niewątpliwie podnosi jakość i tak nowatorskiego wyrobu. Specyfiką wyrobów tej firmy - rajstop, a także skarpet dla niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych - jest również to, że stosowany system LIN TOE, co znaczy, że czubki przy palcach łączy się ręcznie, bezszwowo, co eliminuje ucisk podczas chodzenia i zwiększa komfort użytkowania. Laureat został doceniony przede wszystkim za wprowadzenie innowacyjności.

Nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych wręczył zwycięzcy wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. W całości została ona przekazana Fundacji Gajusz, która niesie pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. – Odbiorcami naszych artykułów są dzieci, dlatego tym bardziej chcemy im pomagać – mówił Dariusz Jarosiński, prezes firmy.

Dodatkowym atutem przedsiębiorstwa była konsekwencja w utrzymywaniu wysokich standardów. Firma brała udział w poprzednich edycjach konkursu. Była wyróżniana za pracę na rzecz rozwoju nowych rozwiązań technologicznych. Rewon m.in. był też w 2005 roku laureatem VIII edycji konkursu „Łódź Proponuje” za najlepsze łódzkie produkty oraz zwycięzcą XV edycji konkursu „Teraz Polska”.

Wyroby firmy Rewon spełniają wszystkie warunki wymagane od producentów odzieży dziecięcej. I dzieje się tak głównie dzięki zaawansowanym technologiom dziewiarskim. Między innymi certyfikaty: „Bezpieczny dla niemowląt” i „Bezpieczny dla dziecka” potwierdzają stosowanie w produkcji najnowszych technologii.

Konkurs „Łódź Promuje” organizowany jest od 1994 roku. Poprzednie edycje odbyły się w latach 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2004, 2005, 2006. Jego celem jest wybór, wyróżnienie i promocja najlepszych nowatorskich produktów o wysokim stopniu innowacyjności i nowoczesności, a także spełniających jednocześnie kryteria wysokiej jakości, estetyki i funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest również zgodność z normami technicznymi i ekonomicznymi. Muszą to być produkty, które warto promować nie tylko na terenie samego miasta, ale i w całym kraju.

W tym roku, oprócz Rewonu, nagrodzono jeszcze dziewięć firm. Statuetki odebrały m.in. firmy Intergrotech za przelicznik objętości gazu; Laser Polska za hologram zabezpieczający; MDH za system diagnostyczno - profilaktyczno - korekcyjny Memo; Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za apteczkę samochodową i Werbex za biostatyczną tkaninę bawełnianą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za artykuł z mojej dziedziny, który jednakowoż mnie zainteresował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wywalcie jednego screena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.