Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14219 miejsce

Nagroda dla programu "Kejter też Poznaniak"

Program miejski, który reguluje kwestie trzymania zwierząt w mieście, zdobył II miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie "Samorządowy Lider Zarządzania 2010 - Usługi Techniczne i Usługi Zdrowotne".

"Kejter też Poznaniak" / Fot. mat.promocyjnyUroczystość wręczenia nagród odbyła się 22 czerwca br. w siedzibie Senatu RP w Warszawie.

Za co otrzymał ją poznański program? "Kejter też Poznaniak" to specjalny program miejski, którego celem jest kompleksowe uregulowanie kwestii trzymania zwierząt, a w szczególności psów, na terenie miasta Poznania" - natychmiast tłumaczą organizatorzy. Szacuje się, że w Poznaniu mieszka ok. 50 tysięcy psów. Każdy właściciel psa powinien pamiętać, iż oprócz radości z faktu jego posiadania, pozostają jeszcze sprawy tzw. "mniej przyjemne" w kwestii jego utrzymania w mieście. W tym celu powstała kampania programu "Sam po sobie nie posprzątam" adresowana do poznańskich miłośników czworonogów, nawołująca do przestrzegania zasad dbałości o czystość chodników i terenów zielonych, gdzie nasze pupile się załatwiają (link).

kampania "Sam po sobie nie posprzątam" adresowana do poznańskich miłośników czworonogów, nawołująca do przestrzegania zasad dbałości o czystość chodników i terenów zielonych / Fot. mat.promocyjnyZakres realizacji programu "Kejter też Poznaniak" jest dość duży. Na stronie internetowej programu, oprócz w/w kampanii, możemy znaleźć wszelkie przydatne informacje dla właścicieli psów w naszym mieście, m.in. przepisy prawne i porządkowe (zmiany do Regulaminu utrzymania czystości i porządku, zmiany regulaminów parkowych), informacje na temat ewidencjonowania tj. trwałego znakowania psów poprzez mikroczipy, opłat podatkowych od posiadania psa (link przyp. red.), jak również telefony alarmowe i porady co robić, gdy nasz pupil zaginie lub jak interweniować, gdy zaobserwujemy niehumanitarne traktowanie psów.

 / Fot. mat.promocyjnyZałożenia programu wypracowane zostały przez specjalny zespół roboczy, w skład którego wchodzą pracownicy Urzędu Miasta Poznania, radni miasta Poznania oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania.


Źródła:
Program "Kejter też Poznaniak"
Zapominalskim Urząd Miasta Poznania przypomina, iż wciąż można (i należy)
zapłacić podatek od posiadania psa link.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.