Facebook Google+ Twitter

Nagroda dla Roberta Grzeszczyka za artykuł "Polska strofuje Słowację w sprawie wilków"

Wczoraj wróciłem z dalszej podróży. Na Facebooku znalazłem informację przesłaną mi przez Pana Krzysztofa Wojciechowskiego o przyznaniu mi trzeciego miejsca w kategorii: Autor materiału i nagrody Zgniłego Pióra.

Skan nagrody Zgniłego Pióra przesłany mi na przez Pana Krzysztofa Wojciechowskiego / Fot. Krzysztof Wojciechowski i Pracownia na Rzecz Wszystkich IstotArtykuł "Polska strofuje Słowację w sprawie wilków" ukazał się na W24 30 grudnia 2012 roku. Informacja o nagrodzie dotarła 7 czerwca 2013 roku.
Dołączony skan dyplomu zawiera między innymi logo stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.
Panu Krzysztofowi Wojciechowskiemu przesłałem krótkie podziękowanie poniższej treści:

"Państwo źle odczytali moje intencje: proszę zajrzeć do towarzyszącego linka; przyjmuję z radością zatroskanie związane z ujawnianiem ekologistycznej manipulacji nie mającej żadnego związku z jakąkolwiek ochroną, prócz ochrony własnej kiesy - i nie chce mi się tego tłumaczyć ani na cyrylicę, ani na germański. Ubolewam, że te manipulacje uderzają w interes Państwa i mieszkańców Polski. Mam nadzieję, że kominternowski ekologizm pozostanie marginesem naszej rzeczywistości.
"Polska strofuje Słowację w sprawie wilków" ( link )
a dodatkowo przypomnę jeszcze:
Szwecja odstrzeli 16 wilków i łączący się z nimi:
Londyn - lis wyciągnął Danego z łóżeczka i odgryzł mu palec
- proszę zwrócić uwagę też na ciekawe komentarze.
PS. Zadziwia mnie, że ekologista ceniący zgniliznę i stęchliznę funduje nagrodę tego rodzaju, mojej osobie, i choć nie znam całej kapituły, to życzę dalszych owocnych obrad. Nagroda jest dla mnie nadzwyczaj cenna."


Na swoim blogu Pan Krzysztof Wojciechowski pisze między innymi: " 9 kwietnia bieżącego roku w siedzibie Ukraińskiej Agencji Informacyjnej UNIAN odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono zwycięzców pierwszej edycji konkursu. Dla każdego z laureatów przygotowany został specjalny dyplom z podobizną Staruchy Szapoklak, wydrukowany na papierze pakunkowym (o jakości odpowiadającej jakości informacji, którą rozpowszechniają te osoby czy media – niestety na papierze toaletowym nie da się drukować)." Nagroda Zgniłego Pióra to wspólna inicjatywa polskich i ukraińskich organizacji ekologistycznych (http://www.swietostworzenia.pl/o-przyrodzie-na-wschodzie).
Dodam jeszcze, że o manipulacjach ekologistycznych, ostracyzmie i ekologistycznej poprawności politycznej, która miast chronić - niszczy polską przyrodę rujnując przy okazji gospodarkę, zagarniając dziesiątki lub setki miliardów złotych publicznych środków, pisałem nie raz na stronach Wiadomości24.
Tym cenniejsza jest to dla mnie nagroda.
Poniżej przypominam niektóre tytuły:
Zrobieni w warjaka - rozmyślania przy czytaniu komentarzy
Czy rozdziobią nas kruki, wrony - rzecz nie tylko o krakaniu
Jak to jest naprawdę z tą prawdą
Nadobnica alpejska - potocznie zwana "różyczką".

Czekam z niecierpliwością na oryginał dyplomu i samą nagrodę. Z łatwością ją odbiorę w redakcji Wiadomości 24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pani Basiu. Sprawa wilka w Szwajcarii była przedmiotem informacji Pana Christofsona w komentarzach do mojego artykułu: "Szwecja odstrzeli 16 wilków ...". W Niemczech zabito wilka w roku ubiegłym i sprawca jest poszukiwany a w Norwegii tolerowane są polowania na wilki (w tym pięknym, dbającym o naturę kraju, wśród 5 milionów mieszkańców jest 500 tysięcy myśliwych). Ciekawa i jakże wymowna jest sprawa polowań na wilki na Białorusi - o czym informował P. Christofson, którego niniejszym pozdrawiam.
Uważam, że zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek i mieć na uwadze własne - ludzkie bezpieczeństwo oraz instynkt samozachowawczy. Jestem przeciwnikiem międzynarodowej mafii ekologistycznej, gdyż tak jak Komintern nie reprezentuje interesów narodowych a jedynie interesy bliżej nieokreślone pod płaszczem szczytnych ideałów. Interwencja w kierunku Słowacji jest tego przejawem.
Mamy własne, wilcze podwórko, lepsze czy gorsze i go pilnujmy.
Słowacja nie narusza żadnego prawa międzynarodowego, tak jak nie narusza go Szwecja i Norwegia (wilki), nie naruszają Litwa, Estonia, Łotwa, Finlandia, etc gdzie legalnymi są polowania na bobry, obrót handlowy mięsem (do grilowania, na steki, etc).
Chciejstwo Pana Krzysztofa Wojciechowskiego nie ma żadnego związku z faktami i prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Szwajcarii właśnie grasuje wilk, kolejny , i oczywiście chcą go odstrzelić bo zagryza owce. Oficjalnie przepisowo gdy wilk zagryzie 25 owieczek , to można go odstrzelić.
Podobno są dwa wilki tuż koło mnie. Spotkany myśliwy opowiadał , że te wilki są z czipami i są celowo w Alpach osadzane.
Jeśli są dwa , to nie można ich odstrzelić. Zobaczymy. Do jesiennego czasu polowań jeszcze trochę czasu.
Tu nie lubią wilka. ;(... a nagrody autorowi . baaaaaaaaaardzo serdecznie gratuluję. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. piekna podkladke stanowi stwierdzenie Krzysztofa Wojcechowskiego na zakonczenie
tego artykulu:

http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/ukrainskie-wilki-uratowane

"Polski model ochrony wilka jest niedoścignionym wzorcem ochrony tego drapieżnika dla obrońców przyrody z wielu krajów. "


Warte podywagowania czy czytelnik ma do czynienia z kiepskim dowcipem
czy narodowym (prze)deciem.
pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przylaczam sie do gratulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję Ryszardzie. Nie do końca oczywiście jesteśmy zgodni. Cenię pluralizm dyskusji, lecz oburzają mnie praktyczne działania, które w bezpardonowy sposób ograbiają nas wszystkich nie tylko z pieniędzy ale i z dorobku wielu pokoleń.
Ewo. Zgadzam się z Tobą, że czasem pióro znaczy o wiele więcej niż czołg. Brak wyobraźni i twierdzenie czego innego to ekologistyczna zagwozdka:
list do "Przyjaciół Słowaków" jest tylko listem (?) - w toku dyskusji jasno się wyraziłem, że tak nie jest. Ale już mój artykuł - to ma być niby tym czołgiem? Bardzo bym chciał :-). Jeśli taką wagę i rangę przeciwnik mu nadaję ....
Mam świadomość, że dyskusja z ludźmi, którzy nie mają do siebie dystansu, którzy na codzień nabierają nas by od święta szeroko "ułybnąć" i puścić oko, najczęściej kończy się inwektywami, kłamstwami, poszukiwaniami haków, etc. Doszła Starucha Szapoklak i Zgniłe Pióro. To rzeczywiście nowość i zaskoczenie.
Ale nagroda mnie cieszy, gdyż może sam artykuł czołgiem nie jest ale kilkadziesiąt tysięcy (a może więcej) odsłon tekstów ukazujących rzeczywiste oblicze ekologizmu i cieplarnianych "pierdów" miały na nią znaczący wpływ.
Kolega z liceum pogratulował mi słowami: "Ty bioksenofobiczna Starucho Szapoklak - gratulacje"- co wzruszyło mnie do łez :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się chyba zdziwiłeś tą nagrodą i znalezieniem się w gronie laureatów.

Znalezione w sieci - cyt" " Naszemu redaktorowi po prostu pomyliła się historia z przyrodą i rozjeżdżanie ludzi czołgami z ochroną wilków, a także ochrona wilków z polowaniem na nie. Przy czym wszystko przedstawił tak, aby (można rzec tradycyjnie dla wielu polskich dziennikarzy) tymi złymi były wilki, a jeszcze gorszymi ich obrońcy. Stąd też i nasz „żurnalist” zajął tylko III miejsce w kategorii „Autor materiału”.

Nie ukrywamy, że jury ma nadzieję, że nagroda ta nie skłoni go do jeszcze bardziej wytężonej pracy aby w przyszłości „walczyć o wyższą lokatę”, a raczej sprawi, że zastanowi się kilka razy nim zacznie porównywać uprzejmy list ze zbrojną interwencją. Sądzimy bowiem, że jak każdy normalny człowiek potrafi odróżnić papier od czołgu. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.