Facebook Google+ Twitter

Nagroda im. Bączkowskiego dla prof. Gardawskiego. "Solidarność" zbojkotuje imprezę?

Podczas gali 30 stycznia, nagroda ma trafić do rąk prof. Gardawskiego oraz partnerów społecznych w Komisji Trójstronnej. "Solidarność" bojkotuje wydarzenie: "Rząd lekceważy pracę Komisji Trójstronnej, nie przyjdziemy na galę wręczenia nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego".

To niezwykłe wyróżnienie ustanowione zostało przez żonę, grono przyjaciół i współpracowników dla uczczenia pamięci Andrzeja Bączkowskiego, jednego z inicjatorów powołania, a następnie pierwszego przewodniczącego Komisji Trójstronnej. Komisja, to ważne forum rozwiązywania, w drodze dialogu, spraw dotyczących życia społecznego i gospodarczego. W skład Komisji wchodzą przedstawiciele rządu, reprezentanci NSZZ „Solidarność”, OPZZ, Forum Związków Zawodowych oraz prywatnych pracodawców BCC, Pracodawcy RP, PKPP Lewiatan i Związek Rzemiosła.

A. Bączkowski urodził się w 1955 r. w Łukowie. Był działaczem "Solidarności" i opozycji demokratycznej, po 1989 r. – urzędnikiem służby publicznej, wiceministrem pracy w sześciu gabinetach. W lutym 1996 r. został ministrem pracy w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza.

Kapituła, obradująca 7 listopada 2011 roku, w piętnastą rocznicę śmierci A. Bączkowskiego, przyznała tegoroczną nagrodę profesorowi Juliuszowi Gardawskiemu oraz partnerom społecznym w Komisji Trójstronnej. Uroczystą galę przewidziano na 30 stycznia br. Nie spodziewano się, że sprawa przybierze zaskakujący obrót.

Prof. J. Gardawski jest kierownikiem Katedry Socjologii Ekonomicznej SGH w Warszawie, wykłada na UMCS w Lublinie, uczelni, którą przed laty ukończył A. Bączkowski. Profesor jest cenionym obserwatorem i analitykiem prac Komisji, autorem m.in. książki „ Dialog społeczny w Polsce. Teoria, historia, praktyka”.
Nagroda miała też trafić do central związkowych. - Od kilku miesięcy z winy rządu nie pracuje Komisja - oświadczył wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski. - W tej sytuacji nie możemy odebrać nagrody.

W uroczystości nie wezmą również udziału przedstawiciele NSZZ „Solidarność”.
"To wspaniałe wyróżnienie za dialog, ale nie odbierzemy jej na znak protestu, ponieważ Andrzej Bączkowski na pewno nie byłby zadowolony z takiego dialogu, ale byłby nim wręcz oburzony" - napisał na forum redakcja@stalowka.net przewodniczący Związku Piotr Duda. Najprawdopodobniej w solidarnościowym geście sprzeciwu nie będzie też nikogo z Forum Związków Zawodowych.

Przypomnijmy, że od 8 listopada ub.r. Komisja nie ma przewodniczącego.
Dotychczasowy, którym był wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że jego mandat wygasł z dniem złożenia
przez premiera Donalda Tuska dymisji swego gabinetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

westvalia
  • westvalia
  • 31.01.2012 12:33

@Jerzy Kirzyński 09:28
Panie Jerzy - dziękuję za bardzo ładny i wyczerpujący wpis. Zrobił pan to, co jako autor - niestety pan pominął. Wszakże doceniam uzupełnienie. Człowiek o którym pan pisze zasługuje na wielki szacunek - tym bardziej że przejawiał cechy będące obcymi dla obecnie rządzącej koterii ! I takim Go pamiętajmy. Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Kirzyński
  • Jerzy Kirzyński
  • 31.01.2012 09:28

Minister Andrzej Bączkowski uważany jest za wzór urzędnika państwowego.Poświęcił się pracy na rzecz budowy państwa demokratycznego. Cenił uczciwość, sprawiedliwość, poszanowanie prawa. Zmarł nagle 7 listopada 1996r.

Komentarz został ukrytyrozwiń
westvalia
  • westvalia
  • 31.01.2012 08:51

Panie autor ! Dodaj pan, że śp A. Bączkowski ostatnim pracowitym ministrem i zajebał się pracą. Obecny rząd leni i ignorantów do pięt nie dorasta Bączkowskiemu. Warto o tym przypominać. Tym teraz, zagraża jedynie gęsty smród lenistwa, na co są odporni. Piłka ! Kurwa, piłka jest najważniejsza !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.