Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26148 miejsce

Nagroda im. Kate Ryan dla Magdy Tul. Echa Eurowizji

Emocje związane z Konkursem Piosenki Eurowizji nie opadają zaraz po zakończeniu festiwalu. Co roku europejskie portale internetowe organizują przeróżne plebiscyty. Irlandzki portal przyznaje Nagrodę im. Kate Ryan, która w tym roku trafiła w ręce Magdy Tul.

Logo tegorocznej Eurowizji / Fot. EBU, źródło: eurovision.tvCzym jest Nagroda im. Kate Ryan? Wszystko zaczęło się w 2006, kiedy to jedną z faworytek 51. Konkursu Piosenki Eurowizji Ateny 2006 była reprezentantka Belgii, Kate Ryan. Dla wielu komentatorów, dziennikarzy, znawców i fanów konkursu, Belgijka była pretendentką do Grand Prix Eurowizji, nie tylko ze względu na utwór, ale także popularność w Europie, którą przyniosły jej takie przeboje jak: Désenchantée, Libertine, La Promesse czy Goodbye.

Jak można się domyślić, Kate Ryan odpadła w przedbiegach zajmując 12. pozycję w półfinale (reprezentująca Polskę grupa Ich Troje zajęła miejsce 11). Pomimo braku awansu, utwór Je t'adore okazał się wielkim hitem i przez długi czas grały go największe stacje radiowe w Europie.

Kate Ryan / Fot. Frank Wouters, Creative Commons 2.0, commons.wikimedia.orgOd tego czasu irlandzki portal ESCIreland przyznaje Nagrodę im. Kate Ryan. W głosowaniu internetowym fani konkursu wybierają reprezentanta, którego występ nie został doceniony przez widzów oraz jury. W tegorocznym plebiscycie oddano ponad 2000 głosów. Internauci zdecydowali, że krajem, który bezapelacyjnie powinien znaleźć się w finale jest Polska. Tym samym docenili trud i poświęcenie Magdy Tul włożone w przygotowania do Konkursu Piosenki Eurowizji.


Na miejscu drugim znalazła się reprezentantka Norwegii, Stela Mwangi z kompozycją Haba Haba. W 2010 roku Nagroda im. Kate Ryan powędrowała w ręce Anny Bergendahl ze Szwecji. Magdę Tul doceniono także w innym plebiscycie przyznając jej tytuł Miss Eurowizji 2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.