Facebook Google+ Twitter

Nagroda Kisiela, czyli obiektywizm mędrców

We wczorajszym wydaniu dziennika "Polska" czytamy, że "Kisielewski pewnie przewraca się w grobie." Jaki jest powód podziemnych ruchów słynnego Kisiela? Rewolta przeciwko przyznaniu nagrody jego imienia zakrawa na kpinę.

Nagroda wręczana pod patronatem tygodnika "Wprost", może w tym roku nie zostać przyznana. Dlaczego? Część jaśnie oświeconych (a jakże) członków kapituły - wśród której znalazło się aż 58 osobistości - zbuntowała się. Przeciwko czemu? Dokładnie nie wiadomo, jednak wieść niesie, że nie podoba im się polityczna linia pisma Janeckiego. Bunt podtrzymuje dwadzieścia pięć różnorakich "autorytetów" i autorytetów. Oczywiście na czele z takimi obiektywnymi (bardziej niezależnych nie znam) panami jak eks- (dziękować Panu Najwyższemu) - prezydent Lech Wałęsa, znany z niezawisłych i kulturalnych opinii profesor Władysław Bartoszewski, samodzielny i niezależny do bólu (obecnie w roli ekonomisty) Jan Krzysztof Bielecki, czy też Andrzej Olechowski (a tu w nawiasie tylko wielokropek...).

Do tych wybitnych Polaków dołączył także Tomasz Wołek (zdobywca nagrody sprzed 10 lat ), mówiąc, że "wielu członków (...) ten związek uwierał i chcieli zautonomizować tę nagrodę, oderwać ją od jakichkolwiek koniunktur, sympatii i antypatii politycznych."

Tak więc zacna kapituła uderzyła pięścią w stół (niektórzy pewnie tupnęli nogą - i to lewą) i zaproponowała wyjście - jakże dla wszystkich korzystne - z patowej sytuacji. Panowie połączeni chęcią walki ze wspólnym wrogiem, tj. pro kaczym, ciemnogrodzkim "Wprostem", mają zamiar założyć (do bólu) niezależną fundację. No tak, w końcu Polacy to lud, który potrafi się "zebrać" oraz zjednoczyć w chwilach "grozy". I jak zwykle, nasze jaśnie oświecone profesory, magistry, a w każdym razie "autorytety", uratują niezależność Nagrody Kisielewskiego. Jak to dobrze, że mamy tak czujne osobistości na straży.

A, że fundacja ta, tworem będzie niesłychanie obiektywnym, a przede wszystkim apolitycznym, to chyba nikogo przekonywać nie trzeba. I dobrze. Ktoś tu przecież musi być wyznacznikiem i kierunkowskazem tego co jest dobre, a co złe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

nie podoba mi się - zaskakująca ilość jadu w jednym tekście i brak szacunku kompletny do ludzi, o których się pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MAT

że tu treści nie ma, to owszem, ale Masłowska to inna liga jednak, w której iskrzy treść poprzez oryginalną, nie do podrobienia formę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomina pisanie, a nie styl Masłowskiej. Taka fasada bez głębszych treści.
Mogłem nie zgadzać się z tekstami (i przekonaniami czy tezami) Marcina Nowaka, ale zawsze widziałem w nich sens. U Mariki brakuje mi podstawy, może poza mantrami w stylu: "autorytet" Bartoszewski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

MAT
a gdzie ty tu widzisz charakterystyczne cechy stylu Masłowskiej? bo patrzę i patrzę i za nic nie dostrzegam, a jej książki znam niemal na pamięć;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ironia warta Kisiela. Plus bez dwóch zdań. Miło czytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Styl dobry, ironia wyraźna i być może nawet trafna... Ale coraz bardziej przypomina to pisanie Masłowskiej, która brak intelektualnej refleksji nadrabia językowymi uzdolnieniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.11.2007 17:21

(+) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz lepszy styl. Dobry tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.