Facebook Google+ Twitter

Nagroda Kościelskich dla Andrzeja Dybczaka za reportaż "Gugara"

W tym roku Nagroda Kościelskich obchodzi okrągłą rocznicę - pierwszy raz została przyznana pół wieku temu, w 1962 roku. Tegorocznym laureatem został Andrzej Dybczak. Jury doceniło jego reportaż "Gugara", który czytelnicy W24 mogli otrzymać w jednej z edycji Książki za recenzję.

 / Fot. Materiały prasoweJury, w którym zasiada m.in. Jan Zieliński i Tomasz Różycki, zdecydowało, że w tym roku nagrodzi debiutancką książkę Andrzeja Dybczaka. Jak podaje wydawnictwo Czarne, uzasadnia ten wybór następująco: "To pozycja o podróży na syberyjską Północ i życiu wśród ewenkijskich pasterzy na skraju cywilizacji i poza historią. Wykraczająca poza ramy reportażu, ukazująca codzienność rzeczywistości postsowieckiego Wschodu opowieść Andrzeja Dybczaka niepostrzeżenie zmienia się w fascynującą przypowieść o ludzkim losie”.

Nagroda Fundacji im. Kościelskich przyznawana jest od 1962 roku pisarzom i krytykom literackim za wspieranie rozwoju literatury polskiej. W gronie laureatów znajduje się m.in. Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Jerzy Sosnowski, Andrzej Franaszek.

Nagroda zostanie wręczona 13 października w Mirosławiu, dawnym majątku rodziny Kościelskich.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.