Facebook Google+ Twitter

Nagroda Nike dla Olgi Tokarczuk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-05 21:01

Nagroda Literacka Nike trafiła w tym roku do Olgi Tokarczuk za książkę "Bieguni". Tytuł ten zdobył wcześniej również nagrodę czytelników.

Olga Tokarczuk. Licencja GNU. Aut: nieznany / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Olga_Tokarczuk_2.jpgNike to prestiżowe wyróżnienie jest wręczane autorowi najlepszej polskiej książki roku.
Gala odbywa się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

W finale znalazło się siedem książek: "Asystent śmierci" Bronisława Świderskiego, "Bieguni" Olgi Tokarczuk, "Czarny ogród" Małgorzaty Szejnert, "Nagrobek z lastryko" Krzysztofa Vargi, "Obwód głowy" Włodzimierza Nowaka, "Przelotem" Urszuli Kozioł i "Twarz Tuwima" Piotra Matywieckiego.

NIKE jest przyznawana od 1997 roku przez Fundację tej nagrody. Zwycięzca konkursu otrzymuje statuetkę autorstwa Gustawa Zemły oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.
NIKE jest przyznawana corocznie w październiku. Pierwszy etap to przyznanie przez jury 20 nominacji, następnie wybór 7-miu finalistów, spośród których wyłaniany jest zwycięzca. Decyzję o przyznaniu nagrody jury podejmuje w dniu jej wręczenia i do tego momentu ani laureat, ani finaliści nie znają wyniku konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak najlepsza ksiazka Olgi to "Prawiek i inne czasy". Nalezala jej sie nagroda juz dawno, ale nie sadze, by "Bieguni" byla ksiazka rewelacyjna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.