Facebook Google+ Twitter

Nagroda Nike dla Olgi Tokarczuk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-05 21:01

Nagroda Literacka Nike trafiła w tym roku do Olgi Tokarczuk za książkę "Bieguni". Tytuł ten zdobył wcześniej również nagrodę czytelników.

Olga Tokarczuk. Licencja GNU. Aut: nieznany / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Olga_Tokarczuk_2.jpgNike to prestiżowe wyróżnienie jest wręczane autorowi najlepszej polskiej książki roku.
Gala odbywa się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

W finale znalazło się siedem książek: "Asystent śmierci" Bronisława Świderskiego, "Bieguni" Olgi Tokarczuk, "Czarny ogród" Małgorzaty Szejnert, "Nagrobek z lastryko" Krzysztofa Vargi, "Obwód głowy" Włodzimierza Nowaka, "Przelotem" Urszuli Kozioł i "Twarz Tuwima" Piotra Matywieckiego.

NIKE jest przyznawana od 1997 roku przez Fundację tej nagrody. Zwycięzca konkursu otrzymuje statuetkę autorstwa Gustawa Zemły oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.
NIKE jest przyznawana corocznie w październiku. Pierwszy etap to przyznanie przez jury 20 nominacji, następnie wybór 7-miu finalistów, spośród których wyłaniany jest zwycięzca. Decyzję o przyznaniu nagrody jury podejmuje w dniu jej wręczenia i do tego momentu ani laureat, ani finaliści nie znają wyniku konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak najlepsza ksiazka Olgi to "Prawiek i inne czasy". Nalezala jej sie nagroda juz dawno, ale nie sadze, by "Bieguni" byla ksiazka rewelacyjna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.