Facebook Google+ Twitter

Nagroda Pokoju dla Sharon Stone. Aktorka odbierze ją w Warszawie

Sharon Stone - aktorka i działaczka dobroczynna w jednym - uhonorowana została Peace Summit Award, czyli Nagrodą Pokoju. Amerykanka odbierze nagrodę podczas XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie.

 / Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDONJak poinformował Zdzisław Wójcik z Instytutu Lecha Wałęsy, Sharone Stone uhonorowana zostanie za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz niesienie im nadziei" - czytamy w serwisie Gazeta.pl. Instytut jest organizatorem XIII Światowego Szczytu Laueratów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbędzie się w dniach 21-23 października pod hasłem "Solidarni dla pokoju - czas działać". Szczyt po raz pierwszy organizowany jest w Europie Środkowo-Wschodniej, a przypadać będzie w 30. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowego Nobla.

Otwarcie szczytu oraz wszystkie konferencje tematyczne odbędą się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Zamknięcie Szczytu odbędzie się 23 października w gmachu Teatru Wielkiego Opery Narodowej i to właśnie podczas tej ceremonii Sharon Stone odbierze Nagrodę Pokoju przyznaną przez komisję noblistów.

Aktorka od 18 lat jest jedną z rzeczniczek American Foundation for AIDS Research, która wspiera badania nad AIDS i wirusem HIV. Znalezienie leku skutecznego i bezpiecznego na tę chorobę to jej główny cel. Stone nieustannie podróżuje, bierze udział w konferencjach i kampaniach, a także zbiera fundusze na badania. Ponadto wspiera Ruch Obrony Praw Człowieka, walczy o prawa mniejszości seksualnych oraz działa na rzecz badań nad rakiem piersi.

Sharon Stone przed siedmioma laty była propagatorką idei pokoju na Bliskim Wschodzie. Pracowała także przy komponowaniu utworu "Come Together Now". Pieniądze zarobione na sprzedaży singla z tą piosenką w całości przekazane zostały na pomoc ofiarom huraganu Katrina.

Pomysłodawcą Peace Summit Award jest Michaił Gorbaczow. Nagroda Pokoju przyznawana jest od 1999 roku. Otrzymali ją m.in. Roberto Baggio, Annie Lennox, Bono, George Clooney, Roberto Benigni i Sean Penn. Pierwsze osiem konferencji odbyło się w Rzymie. Od 2008 szczyt ma co roku innego gospodarza. Były już Berlin, Paryż, Hiroszima oraz Chicago. W tym roku pora na Warszawę, która - zdaniem Lecha Wałęsy - przypomni Europie ponadczasową ideę polskiej Solidarności. Obecność potwierdzili już Michaił Gorbaczow oraz Dalajlama XIV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie jest to długopis tygodnia lub coś podobnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.