Facebook Google+ Twitter

Nagroda publiczności Wirtualne Gęśle 2009 dla Żywiołaka!

Żywiołak, folkowe objawienie muzyczne, zgarnia kolejne nagrody. Wirtualne Gęśle, gdzie o wygranej decyduje publiczność, to kolejna z nich.

Nowa Ex-Tradycja: ubiegłoroczny debiut płytowy Żywiołaka / Fot. www.karrot.plPokonując 74 konkurentów, wśród których znalazły się takie zespoły, jak Haydamaky, Osjan, Joszko i Józef Broda i Kapela Ze Wsi Warszawa, Żywiołak stał się laureatem kolejnej nagrody - Wirtualnych Gęśli 2009.
Już po raz szósty internauci wybrali najlepszą, ich zdaniem, folkową płytę roku. Tym razem jest to „Nowa Ex-Tradycja”, debiut Żywiołaka wydany nakładem Karrot Kommando pod koniec 2008 roku.

Żywiołak na swoim koncie ma już wygraną w najbardziej prestiżowym festiwalu folkowym "Nowa Tradycja" w roku 2005. Z debiutem fonograficznym zespół czekał niemal cztery lata. W tym czasie porwał rzesze publiczności swym żywioł(ak)owym, nieokrzesanym i charyzmatycznym stylem, oczarowując słuchaczy i krytyków, także zagranicznych.

Żywiołak / Fot. www.karrot.plŻywiołak, łącząc folk z cięższymi brzmieniami, lubi określać swój styl grania jako biometal. "Nowa Ex-Tradycja" to nowe spojrzenie na tradycje, które, wydawałoby się, już kompletnie zanikły. To spojrzenie na tradycję przedchrześcijańską z dystansem i przymrużeniem oka.

Płyta „Nowa Ex-Tradycja” oraz pliki mp3 i flac do kupienia na stronach wydawcy Żywiołaka: w internetowym sklepie Karrot Kommando.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dawkuje Pani informacjami jak w aptece. Nie za dużo, nie za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.