Facebook Google+ Twitter

Nagroda specjalna dla Errola

Errol Tapiwa Muzawazi w konkursie INTERSTUDENT otrzymał nagrodę specjalną Przewodniczącego Parlamentu RP i Prezesa Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Konkurs, na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zorganizowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Jego celem było wyłowienie najlepszych studentów zagranicznych studiujących na polskich uczelniach, którzy swoją działalnością wzbogacają lokalne środowisko akademickie i budują porozumienie międzykulturowe.

Errol Tapiwa Muzawazi z Zimbabwe jest studentem V roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako pierwsza osoba ze swojego kraju został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za przeprowadzenie najdłuższego wykładu na świecie (2003 r.).

Cztery lata temu założył Afrykańskie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, pierwszą w Krakowie jednostkę zajmującą się sprawami Afryki. W 2008 r. pracował w Międzynarodowym Trybunale Karnym dla Rwandy w Tanzanii. W tym samym roku koordynował też Wyprawę Akademicką UJ do RPA.

Obecnie działa na rzecz stworzenia Zakładu Afrykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Afrykańskiego „Karibu Afryka”. W przyszłym roku rusza na siedmiomiesięczną Ekspedycję Naukową do Afryki 2010. Ale wcześniej planuje jeszcze raz zapisać się w Księdze Rekordów (www.thelongestlecture.com).

Kandydaturę Errola zgłosiła Komisja Zagraniczna Samorządu Studentów UJ. Student odebrał nagrodę wczoraj (7 listopada) podczas Gali Parlamentu Studentów RP w warszawskim klubie Palladium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.