Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia - czas na zmiany! Nie sądzicie?

Komu przypadnie nagroda tygodnia? W poniedziałek 27 lutego rozstrzygniemy to jeszcze według obecnych zasad. A w tygodniu po 27 lutego - zmiana. Na czym będzie polegała?

 / Fot. Krzysztof DąbrowskiZasadę, że wygrywa materiał o najwyższej w danym tygodniu (ponad 10 tysięcy) liczbie odsłon, zastępuje nowa reguła. Nagrodę otrzyma autor materiałów, które od poniedziałku do poniedziałku zyskają największą liczbę czytelników, a konkretnie - najwyższą liczbę odsłon.

Dotychczasową poprzeczkę 10 tysięcy odsłon przesuwamy na 50 tysięcy odsłon, ale nie dla jednego, jak dotąd materiału, ale wszystkich materiałów jednego Autora. Jeśli materiały żadnego z Autorów w ciągu siedmiu dni nie przekroczą tej bariery (a niedawno udało się to np. Markowi Bachorskiemu-Rudnickiemu), nagroda przechodzi na następny tydzień. Warto jeszcze dodać, że zamiast 150 zł, po 27 lutego nagroda będzie wynosiła 200 zł.

To nie wszystko. Żeby nam było weselej, odrębną, 100-złotową nagrodę, będziemy (począwszy od tygodnia 27 lutego - 5 marca) przyznawali za najchętniej oglądany materiał (tekst, zdjęcie bądź galerię zdjęć) w jednym dziale - "Na luzie". Tak jak dotychczas - materiał musi przekroczyć próg 10 tys. odsłon, a jeśli żadnemu z autorów nie uda się stworzyć takiego hitu, nagroda zwiększa pulę i przechodzi na następny tydzień.

Edit:
Zwracam uwagę, że przy nowych zasadach, premiowani są autorzy, mający wiele tekstów opublikowanych w serwisie. Bo wszystkie te teksty, nawet najstarsze, z "długiego ogona", na swego autora w tej zabawie pracują. Nieważne, czy powstały rok, czy dwa lata temu, jeśli tylko do dziś przyciągają czytelników. Życzę więc wiele przyjemności ze śledzenia wyników (a może i poprawiania starych tekstów), bo przyznajmy, nasza gra informacyjna w największym stopniu jest przecież zabawą. I wcale nie stoi w sprzeczności z najpoważniejszą nawet tematyką samych materiałów.

Edit:
Wobec powtarzających się pytań pozwoliłem sobie w tekście jeszcze raz, jeszcze wyraźniej dookreślić nowe zasady.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Miro
  • Miro
  • 27.02.2012 05:14

Dobrze, że punktacja zniknęła. Pan Wincenty Sadowski oszukuje na punktacji. Nikt w historii W24 nie zdobył takiej ilości punktów co On i żadne teksty innego niż Pan Sadowski autora nie były nigdy tak wysoko punktowane przy tak małej liczbie odsłon.

Takie zachowanie dyskredytuje Pana Sadowskiego jako dziennikarza, gdyż wykazuje się kompletnym brakiem obiektywizmu, że o zwykłej ludzkiej uczciwości nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy tekst może zdobyć dużą liczbę czytelników. Mi się to "udawało" chociażby z artykułami historycznymi, w których o Kaczyńskim czy Tusku mowy nie było. Bodaj 5 takich materiałów osiągnęło 10 tysięcy odsłon...

Ważny jest temat (musi być na czasie, albo po prostu oryginalny i niezwykle ciekawy), ale największe znaczenie w tym wypadku ma chyba tytuł artykułu. Posłużę się przykładem: wpisując w wyszukiwarkę google hasło "bohater obojga narodów" pierwszy link odsyła nas do tekstu mojego autorstwa, co prawda w portalu Onet.pl, ale z adnotacją, że ukazał się w serwisie W24. Szósty z kolei link kieruje nas bezpośrednio do tego samego artykułu na W24.

Myślę także, że rozdzielanie tekstów na autorskie i nieautorskie (czyli jakie?) wprowadzi wiele niepotrzebnego zamieszania.

Ogólnie pomysł redakcji uważam za słuszny z jednego prostego powodu: redakcja, co zarzutem nie jest żadnym, dąży do zwiększenia odsłon, a przez to popularności serwisu. W taki sposób, każdy z nas na tym zyskuje, bo więcej wizyt na W24 to więcej kliknięć w artykuł każdego z nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że materiały, anie jeden materiał, mimo wszytsko podtrzymuję co napisałem poniżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaszło chyba pewne nieporozumienie. Nie chodzi o jeden materiał, który ma zdobyć 50 tys. odsłon, ale MATERIAŁY, których suma odsłon w danym tygodniu da 50 tysięcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

NT powinna być przyznawana za NAJLEPSZY materiał a nie najbardziej popularny (nawet jeśli chodzi o sumę wejść dla danego autora), liczba odsłon nie jest odzwierciedleniem jakości materiału . No i ta liczba - 50 tysięcy odsłon... to chyba lekkie przegięcie (oczywiście rozumiem motywację Redakcji w staraniach o jak największą liczbę wejsć do serwisu). NT powinna labo przyznawać Redakcja, albo nominować kilka najleszych według niej materiałów, a decyzja podejmowana by była w głosowaniu jak w przypadku Zdjęcia Tygodnia.

Inną kwestą jest sprawa poruszana przez Piotra Drabika (omówienia z innych serwisów), zgadzam się z jego zdaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 22.02.2012 06:47

Paweł Nowacki:
''Nie sztuka napisać i czekać aż ktoś to w końcu przeczyta. "Sztuka" polega też na tym, by przyciągnąć użytkownika promując swoją treść na Facebooku, NK, Wykopie czy Kciuku... ''

Oczywiście dla ''nagrody'', zapomniał pan tylko dodać, że największe korzyści przynosi to redakcji, bo oblepiony jak kiczowata choinka reklamami portal będzie generował większe zyski.
Bijcie się i linkujcie 200 zł czeka ! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepsze arty Redakcja nagradza wyróżnieniami, natomiast te które nabijają kasę, nagradza tantiemami. Proste. Pieniądz robi pieniądz, dlaczego więc ktoś kto nabił go sporą górkę ma nie dostać małej cząstki w formie nagrody? PISZEMY przecież za darmo! Taka idea bezinteresowności - darmowego pisania, przyświeca Obywatelskim. CzyŻ nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

podpisuję się wszystkimi kończynami pod wnioskiem Piotrka Drabika. Jak redakcja chce promować kopiarstwo i nagradzać je to jej sprawa, ale teksty autorskie powinny być sygnowane odpowiednim logiem, chyba wiadomo kto co publikuje :) Tylko czy nie okazało by się wtedy, ze większość tekstów w w24 to przedruki? :) może to własnie z tej przyczyny taka niechęć w redakcji do wprowadzenia stosownej sygnatury?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę o ilości odsłon. Tak odsłon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co tu sie dzieje??.Aż tyle -śmiechu warte. Pozdrawiam wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.