Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia dla Anny Korzon

Ileż można znosić jazdę po drodze dziurawej jak szwajcarski ser? Anna Korzon, dziennikarka obywatelska, po kilku miesiącach miała już dość zdradliwych wyrw i kraterów w jezdni.

 / Fot. Materiały własneAnna zapała za telefon i zadzwoniła do urzędników. Najpierw do urzędu gminy, potem do starostwa. Prosiła o interwencję, o doprowadzenie do porządku jezdni, na której z wielkim trudem mogą się mijać samochody, których kierowcy muszą się oddawać slalomowi między rozpadlinami w asfalcie.

Co jeszcze zrobiła Anna? Zdjęcia dokumentujące tragiczny stan szosy. Zdjęcia wstawiła w tekst i całość wysłała do Wiadomości24.pl My zaś , doceniając tekst, którego publikacja spowodowała, że na trasie, łączącej gminy Rogów i Słupia pojawili się drogowcy i dziury załatali, wręczamy Annie nagrodę tygodnia. To nie jest pierwszy materiał Anny na temat dróg i transportu. Wystarczy spojrzeć tutaj i tutaj

Interwencja okazała się skuteczna. Anna pisze następnego dnia: "Starostwo Powiatowe w Brzezinach zasłużyło na pochwałę za szybką interwencję. Nie ukrywam, iż daje to nadzieję na przyszłość." Anno, otrzymujesz 150 zł.
Gratuluję wprawnego pióra i szybkiego działania. Starostwu zaś gratuluję refleksu.

Remy Gwaramadze zdobył zaś nasze uznanie konsekwencją w działaniu. Zajął się tym, co dzieje się w społeczności Grono.net. Trwa tam konflikt części użytkowników z administratorami w kwestii nowego wyglądu serwisu. Remy śledził bieg wydarzeń i pisał aktualne relacje.

Gratulujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.03.2009 18:57

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany... :) Nie spodziewałam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż to! Normalna postawa obywatelska. U mnie też była dziura niedaleko domu. Zgłosiłem telefonicznie do Zakładu Wodociągów (dziura była przy wejściu do studzienki) i dzień póżniej było zrobione. Warto podnosić głos, bo potem urzędnik powie, że "nie było żadnych sygnałów to co mieliśmy robić" itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niechcący znalazłam podobny tekst oparty na rzeczowych argumentach: link .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ja się dołączę do gratulacji:)) Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.