Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia dla Doroty Anny Rusek

Wśród tekstów na łamach Wiadomości24.pl wiele jest tych, które jasno identyfikują nasz serwis. Takich, do których w pierwszej kolejności odwołujemy się, mówiąc o dziennikarstwie obywatelskim. Zaangażowanych. Ważnych dla lokalnej społeczności. Tak właśnie pisze Dorota Anna Rusek.

 / Fot. Materiały własne.Dorota opublikowała w minionym tygodniu dwa materiały - "Wystawieni do wiatru - ciąg dalszy śmierdzącej sprawy w Krępie" i "Poddębicka prokuratura kontra truciciele z Krępy". To ciąg dalszy opisywanych już w ubiegłym roku zmagań z firmą, która uciążliwą produkcją dosłownie zatruwa życie mieszkańcom wsi.

Czy coś zmieniło się od ubiegłego roku? Niestety, nic. Jak pisze autorka: "Po naszej ubiegłorocznej publikacji Anna Diehl, kierownik wydziału inspekcji WIOŚ, obiecała, że zakład zostanie zamknięty jeżeli do 30 listopada 2007 roku nie uporządkuje gospodarki ściekowej. Niestety, w tej sprawie żadne obietnice nie zostały dotrzymane i ta również do takich należała. Oczyszczalnia nie powstała, a zakład nadal wytwarza smród uniemożliwiający okolicznym mieszkańcom normalne funkcjonowanie. A także wciąż odprowadza ścieki poprodukcyjne do rzeki."

W kolejnym materiale Dorota Anna Rusek opisuje poczynania prokuratury. I pokazuje nam dlaczego zasadne są pytania, które następnie zadaje: "Jaki sens ma utrzymywanie z publicznych pieniędzy instytucji, która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków? Dlaczego służby powołane do strzeżenia praworządności i czuwania nad ściganiem przestępstw nie są w stanie sprawdzić tego, co mnie udało się bez trudu?"

W imieniu autorki, w imieniu mieszkańców Krępy poprosiliśmy o wyjaśnienia w Ministerstwie Środowiska. Tej sprawy nie możemy tak pozostawić. Prawda? Idąc tropem publikacji autorki Wiadomości24.pl sprawą zajęli się też dziennikarze "Polska Dziennik Łódzki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

O rany! Przegapiłam swoją nagrodę. To się nazywa talent :-)

Dziękuję wszystkim - zwłaszcza za te zaproszenia. Miejcie się na baczności, bo podobno w tym tygodniu zacznie się oczyszczanie tych nieszczęsnych stawów. Może trzeba będzie uciekać do Hameln albo Szkocji (bo Sieradz to chyba za blisko)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2008 23:06

Spokojnie: niedługo Japończycy wymyślą świeże powietrze w spray`u i będzie moża sobie rozpylić w dowolnie wybranym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no przeciez za dwa dni bedziemy mieli czysto...trwaja wielkie porzadki na przyjazd Berlusconiego... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja do Neapolu.....)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2008 20:21

A ja do Hameln :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ode mnie również :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.