Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia dla Marka Szymaniaka

Nagrodę tygodnia, czyli 150 zł przyznajemy Markowi Szymaniakowi za lokalny tekst o niefrasobliwych sprzedawcach fajerwerków.

 / Fot. ScreenW tekście " Lublin. Centrum Fajerwerków obok stacji paliw" Marek opisał obawy mieszkańców osiedla Przyjaźni związane z raczej nieprzemyślaną lokalizacją straganu z sylwestrowymi fajerwerkami. Sprzedawcy rozstawili się kilkanaście metrów od... stacji benzynowej.

Redakcja doceniła spostrzegawczość Marka i to jemu postanowiła przyznać nagrodę tygodnia. Marek udowodnił, że świetny temat można znaleźć dosłownie na ulicy, wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się i kojarzyć fakty. Marek porozmawiał z mieszkańcami (pamiętajcie, że praca dziennikarza ma służyć społeczeństwu a nie li tylko spełnianiu własnych ambicji), a także (co przyznał w komentarzu pod tekstem) interweniował - porozmawiał ze sprzedawcami, właścicielem stacji benzynowej i rzecznikiem straży pożarnej. Swoją drogą to czekamy też na ciąg dalszy...

Redakcja postanowiła także wyróżnić nagrodą rzeczową Kamila Gopaniuka za tekst " Oficjalne logo Białegostoku plagiatem?". Tu także autor wykazał się spostrzegawczością i skojarzył wiele faktów.

***
I od razu pokazujemy jak doniesienia Marka cytują inne portale, np. Wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Uwaga. Redakcja link zwróciła uwagę Presserwisowi, że powołał się w swojej informacji na Gazetę Wyborczą.

cyt. Białystok może zmienić swoje nowe logo, bo jest podobne do znaku nowojorskich gejów
Agencja Grupa Eskadra, która jest autorem logotypu Białegostoku, gotowa jest zmodyfikować projekt, po tym jak ”Gazeta Wyborcza” napisała, że ”Białystok ma logo jak nowojorscy homoseksualiści”.
”Gazeta Wyborcza” podała, że oficjalne już logo Białegostoku ”jest niemal identyczne jak znak nowojorskiego stowarzyszenia skupiającego gejów, lesbijki, biseksualistów i transseksualistów”. Logotyp tworzy kontur budynków miasta, wokół którego rozchodzą się promienie w kolorach żółtym i czerwonym, przypominające słońce, oraz napis ”Wschodzący Białystok”. Jak podaje ”Gazeta Wyborcza”, logo The Lesbian, Gay, Bisexual & Transgender Community Center, które w Nowym Jorku działa od 1983 roku, jest bardzo zbliżone.
Grupa Eskadra oświadcza, że sugerowane podobieństwa znaków graficznych są niezamierzone i przypadkowe, a znak powstawał przy jednoczesnym zaangażowaniu urzędu i agencji. Wskazuje też na różnice między znakami, np. różną liczbę promieni – ”w jednym projekcie jest ich 40, w drugim... tylko 19 oraz wyraźne odstępy między nimi”. Agencja gotowa jest jednak zmodyfikować swój projekt logotypu, choć nie uważa, że są to działania konieczne. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Białymstoku gromadzą opinie prawników i grafików. Na dziś zaplanowali spotkanie z przedstawicielami agencji. (DOK)


Dziś sprawa została ponownie naświetlona, tym razem właściwie http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=17187
cyt. (...) Ekspertyzy były konieczne, bo logotyp Białegostoku jest bardzo podobny do znaku nowojorskiego stowarzyszenia skupiającego gejów, lesbijki, biseksualistów i transseksualistów”, co ujawnili użytkownicy serwisów: wBialymstoku.pl i link

Pozdrawiam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

moje gratulacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję. Dobra dziennikarska robota i zasłużona nagroda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.12.2008 12:21

dziękuję ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.