Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia po raz kolejny dla Filipa Chochoła

W tym tygodniu Filip po raz kolejny nie dał się wyprzedzić. Przygotował tekst o wydarzeniach dotyczących podpisania ACTA i na bieżąco aktualizował go przez cały tydzień. W efekcie zyskał ponad 20 tys. odsłon. Gratulujemy i przekazujemy NT w wysokości 150 zł brutto.

 / Fot. .Kolejny dzień walki z ACTA. Cyberwojna minuta po minucie Filipa, to materiał, który zdobył 20998 głosów.

Materiał, który także zdobył w tym tygodniu ponad 10 tys. odsłon jest galeria Warszawa przeciwko ACTA. Demonstranci wygwizdali Palikota - Katarzyny Bańbor.

Zdaniem Redakcji, materiał Kasi zasłużył na miano Materiału tygodnia. Podobnie jak tekst Marcina Stanowca: Kontrowersje wokół ACTA. Rewolucja u bram.

W tym tygodniu na wyróżnienie zasłużyli też:

Jerzy Buczyński - Anonimowi to ideologia. Anonimowi to wszyscy i nikt

Teresa Stachowicz - Jungfrau - najwyżej w Europie położona kolej zębata

Piotr Drabik - 67.rocznica wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau

Katarzyna Bańbor - Chcą zarobić na Anonymous. Nie daj się nabrać

Mariusz Michalak - Bitwa o Acta trwa. Skąd się wzięła maska grupy Anonymous

Przemek Maksym - Andrzej Piaseczny dla W24: Szczęście ma wiele imion

Krzysztof Krzak
- Spłonął dom Katarzyny Gaertner

Patryk Popławski - Polska podpisała ACTA. Czy Parlament ratyfikuje umowę?

Mariusz Michalak - Login: Admin, hasło: Admin1. Eksperci o zabezpieczeniu stron

Piotr Śmieszek - Pasar Burung - jawajski targ ptasi

Tadeusz Kowalski - Kolejne miasta chcą wprowadzić podatek od deszczówki

Krystian Jamróz - Kierowcy w Częstochowie protestowali przeciwko podwyżkom cen

Marcin Kowol - Otwock-Warszawa. Pociągi bez specjalnego nadzoru

Tomasz Moczybród - MP w stylu wolnym

Dawid Serafin - Finał EURO 2014 w Krakowie. Decyzja 22 marca

Sebastian Kryger - PNA. Podsumowanie pierwszej kolejki grupowej turnieju

Bartosz Zasławski
- Zwycięstwo Djokovica w epickim finale Australian Open

Krzysztof Trzeciakowski - Bundesliga. Borussia znów zwycięska. Grali Polacy

Michał Senderek - Transferowa karuzela w Śląsku Wrocław się kręci

Sławomir Marcjański - Stadion Narodowy otwarty ale nie dla wszystkich

Szymon Szar - PS w skokach. Daiki Ito triumfował w Sapporo. Kamil Stoch trzeci


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

@Lidia Raś - jak najbardziej doceniam zmiany wprowadzane często w portalu, które są jak najbardziej potrzebne. Po prostu czuję niedosyt, że niektóre materiały choć są bardzo dobre i ciekawe gdzieś ginął w gąszczu zamieszczanych na link artykułów. Widzę, że Filip włożył trochę pracy i determinacji w aktualizowanie tekstu o atakach Anonymous. I to wszystko z mojej strony :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotr Drabik
Piszesz Piotrze, "Dzięki dyskusji mam nadzieję, że nasz serwis będzie coraz lepszy a co najważniejsze - wyróżniał się spośród innych portali" - ja mam podobną nadzieję :-)

Piotrze, przypominam, że w naszym serwisie nieustannie "się dzieje". Przyznawaliśmy NT wg wskazań redakcji - wiele osób było niezadowolonych; potem zmieniliśmy na wersję NT za liczbę punktów. Teraz NT trafia do autora za liczbę odsłon. A za jakiś czas... No właśnie, to chyba dobrze, że możemy zapowiadać, że za jakiś czas postaramy się znowu czymś zaskoczyć, właśnie po to, by być najlepszymi i wyróżniać się.
Pamiętaj, że internet musi dostarczyć treści. W tym wypadku chyba nam się to udało. Czytelnicy szukali informacji o Anonymous, a Filip spełnił ich oczekiwania. Nie zarobił tylu odsłon na jakiejś plotce ;-) Ale na skrupulatnym wyszukiwaniu aktualnych informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciech Martyński i Michał Łep mają sporo racji. Dzięki dyskusji mam nadzieję, że nasz serwis będzie coraz lepszy a co najważniejsze - wyróżniał się spośród innych portali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Łep
  • Michał Łep
  • 31.01.2012 09:08

Sądzę, że Piotrkowi chodzi o to, aby materiał był autorski. Czyli taki, nie zaczerpnięty z mediów, i przerobiony na własną modłę. Oczywiście, należy przyznać Filipowi uznanie, że poświęcił swój czas i wysiłek, ale jak sądzę relacjonował to w oparciu o informacje pojawiające się w innych mediach.

Co do tekstu Kasi, to (według mnie) już ten materiał bardziej zasłużyłby na miano nagrody tygodnia. To moje subiektywne odczucie oczywiście.

Uważam, też że nagradzania tylko za odsłony w pewnym sensie jest odchodzeniem od idei dziennikarstwa obywatelskiego. Zdaje sobie sprawę, że nigdy nie będzie można zrealizować idei DO w 100% zdaję sobie również sprawę że Wiadomośći24.pl są częścią koncernu medialnego, i chcąc nie chcą muszą dbać o swoją klikalność. Rozumiem, to i nie neguję. Neguję jednak przyznawanie nagród za samą liczbę odsłon.

Bo zamiast szukać jakiś ciekawych tematów wśród swojej społeczności i.t.p. Zaczyna się tutaj robić portal tvn24 bis lub pap.bis i.t.p. I tak patrząc na obecną politykę lepiej jest napisać tekst w stylu Pudelka: "Polityka" ocenzurowała Wojewódzkiego", niż tekst w stylu " Morsy mrozów się nie obawiają" (i tutaj np. wywiad z jakimś morsem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co więcej, magiczny próg 10 tys. odsłon przekroczyła również Kasia, z autorskim fotoreportażem z protestów w Warszawie. Można? Można!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek, czy uważasz, że Filip prowadząc przez kilka dni relację live z poczynań hakerów, nie zasłużył na nagrodę? Swój tekst aktualizował mniej więcej co godzinę przez tydzień! To najlepszy dowód na to, że odsłony mogą iść w parze z wysiłkiem wkładanym w napisanie artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję po raz kolejny Filipowi i chciałbym aby ktoś w końcu zauważył, jak niesprawiedliwe jest przyznawanie nagrody tygodnia tylko ze względu na ilość wyświetleń danego tekstu. Czy agencje prasowe nagradzają dziennikarzy, którzy napiszą depesze najczęściej cytowaną przez media? Czy gdyby tekst w stylu "Edyta Herbuś podarła sobie sukienkę" zdobył 100 tys. wyświetleń to też został by nagrodzony? Uważam, że redakcja powinna w pierwszej kolejności wyróżniać teksty autorskie lub własnoręczne relacje a potem rozwiniecie depesz agencyjnych. Albo raz na dwa tygodnie nagradzać za liczbę wyświetleń a pomiędzy wyróżniać artykuły, w które użytkownicy naszego portalu włożyli trochę wysiłku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje Filip!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Redakcji za uznanie :)

Gratulacje, Filip!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 30.01.2012 15:07

Ciekawe komu się nie podoba i dał + 1 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.