Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia. Więcej zabawy, więcej emocji

Więcej emocji, więcej zabawy, wyższe nagrody. Jak sądzę, taki będzie rezultat kolejnej zmiany w regulaminie nagrody tygodnia. Nadal płacimy Autorowi, którego tekst zyska od poniedziałku do niedzieli największe (liczone w odsłonach) zainteresowanie czytelników, ale...

...ale dochodzą dwie rzeczy. Pierwsza - otóż, aby otrzymać nagrodę, liczba odsłon tekstu musi przekroczyć barierę 10 tysięcy. Druga - jeśli nikomu się to nie uda, nagroda przechodzi na następny tydzień, zwiększając pulę.

Patrząc na liczbę odsłon z poprzednich tygodni, poprzeczka nie jest wcale ustawiona zbyt wysoko. Zerknijcie zresztą sami - 10 tysięcy czytelników można zyskać nawet jednego dnia, czego dowiódł dziś Mateusz Brzeziński, pisząc o niezbyt ciekawych planach ZUS. Kto chciałby się z nim (w swego rodzaju grze informacyjnej) pościgać, niech zerknie do rankingu, jakie to tematy zyskiwały największe uznanie szukających informacji.

W najbliższy poniedziałek nagroda tygodnia przyznana będzie jeszcze według obecnych reguł. Ale z nowym rokiem, już od 2. stycznia konkurs prowadzimy wedle nowych zasad. A wcześniej jeszcze przygotujemy, miniporadnik dla dziennikarzy internetowych ceniących sobie oglądalność ich tekstów.

 / Fot. Ryszard Urych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

gMSsrhpeYDvCXq
  • gMSsrhpeYDvCXq
  • 04.05.2012 03:17

"Janku, już trzeba było, dla świętego sokpoju, przejść się po tych piwiarniach, w poszukiwaniu drugiej, zapewne bełkotliwej, strony żałobnego medalu."Nie! Trzeba wreszcie mieć cywilną odwagę, pokazywać tych ktf3rych "nie ma", tych drugich mieliśmy na codzień. Zresztą każdy mf3gł przyjść przed Pałac i wyrazić swoją opinię, nawet przeciwnicy (ci podobno się bali, a nawet jak się "nie bali" to się bali bo kazali).Aktora cudownie odkrytego, pokazywali dużo wcześniej, coś na kształt zajawki. Wtedy żadne "czujne oko" go nie wypatrzyło i to może jest kluczem do zagadki.Czas przestać się bać, wyrażać swoje poglądy i brać przykład z tych ktf3rzy pomimo wiader pomyj nie ulegają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.01.2012 15:20

Przeczytałem komentarze. Zgadzam się z przeciwnikami, ale podzielam również argumenty Redakcji. Jednak - mnie to nie dotyczy. Polubiłem ten serwis i dziennikarstwo obywatelskie, i nie piszę dla nagrody tygodnia. Zaś zasady przyznawania jakichkolwiek nagród określa Redakcja i z tym nie powinniśmy dyskutować :)

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Chodziło mi raczej o twórczość pewnego - docenionego przez łapowiczów - przedstawiciela przemysłu hutniczego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.01.2012 15:07

Pani Marto - celna uwaga :))

PS. Przynajmniej poznała Pani twórczość pewnej niedocenionej poetki ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę spojrzeć tutaj:
link

25516 odsłon, 116 komentarzy - bardzo dobry wynik. Teraz przyjrzyjmy się tym komentarzom i zastanówmy się, jak oceni poziom serwisu ktoś, kto tu trafi po raz pierwszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Teresa Nowowiejska
  • Teresa Nowowiejska
  • 30.12.2011 18:24

Pani Alicja Pionkowska w doskonały sposób ujęła , moje również sugestie i spostrzeżenia Lepiej bym ja tego nie ujął .
Może to zabrzmieć nudnie , ale co mi tam.
Jestem fanem tych autorów ,co piszą przede wszystkim o Polaków historii i rzecz jasna Polski .
Niestety stwierdzam , że gdy pochwaliłam tych autorów , piszącym na tym portalu , to oni w wyraźny sposób są pomijani i odsuwani .Szkoda !!!Jedna z tych autorek jest w wyraźny sposób(może nie obrażana ale w wyraźny sposób jej pisanie słowa się bagatelizuje i się umniejsza .Złośliwie daje minusy.Ten portal opanowała grupa wzajemnej adoracji i zamiast obiektywne pisać teksty -przemyca ideologie (jedynej , przewodniej lini partii : Bóg , honor , ojczyzna) prawdziwych Polaków , patriotów !!!!!!
INNYM RODAKOM , POLAKOM -TEGO ODMAWIAJĄ I FORSUJĄ LINIĘ SWEJ PARTII POLITYCZNEJ (NAZWĘ PRZEMILCZĘ BO AKURAT INACZEJ POSTĘPUJĄ NIŻ W NAZWIE JEST TO WPISANE.

Jestem tolerancyjna dla wszystkich ale nie podoba mi się dzielenie Polaków i to na tym portalu społecznościowym .Czy to jest w rzeczywistości portal społecznościowy, czy tylko namiastka tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha, zapomniałam o oponach - zmiana opon na zimowe ma tylko plusy - ale lepiej je zmienić potem na... letnie - pozdrawiam pana Tomasza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu. Miło, że ceni pan sobie tytuły tekstów, które mówią o tym co jest w danym tekście najważniejsze. Wobec tego dlaczego wiele, wiele razy zmieniano tytuł mojego tekstu (bez mojej zgody) na kompletnie nic nie mówiący o tym co tekst zawiera, a już "nie daj boże" gdy był to tytuł dowcipny, zabawny - zostanie przez redakcję zmieniony na drętwy i nic nie mówiący. Przypuszczam, że to nie tylko mnie spotyka. To samo jeśli chodzi o wymienianie różnych tekstów w mailach, które otrzymujemy codziennie - są ciągle te same osoby. Przyznaję, ja akurat nie piszę wiele, bo brak mi czasu, ale czasami trafiam na W24 na naprawdę dobre teksty gdzieś pochowane, które zasługują na to, aby je czytano. Niestety nie daje się szansy tym autorom. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, tytułowej zabawy jeszcze nie ma, za to emocje już są. Pozwólcie więc, że przypomnę kilka rzeczy. Jak już wspomniał Rafał, poczytnośc tekstu wcale nie musi wiązać się z obniżeniem poziomu. Nikt też nie twierdzi, że liczba odsłon równa się najwyższa jakość. O tym, że z nagrodę będziemy eksperymentowali, pisałem kilka miesięcy temu. I tak też się dzieje, pamiętacie pewnie nagrodę za najwyższą punktową ocenę materiału. Zapewne niebawem kolejny raz zmienimy zasady, mogę nawet podać następne kryteria: liczba lajków, liczba komentarzy.

Czy chodzi tylko o "kasiorę", jak ktoś to ujął w jednym z komentarzy? Nie. Dziesiątki razy pisałem, że dziennikarz bez czytelnika nie osiąga pełnego sukcesu. Czy wobec tego trzeba pisać tylko o plotkach? Nie, trzeba tylko ciekawie, z przestrzeganiem zasad panujących w internecie, (choćby tej, że tytuł ma bezpośrednio odnosić się do zawartości materiału) informować o tym, co sami uważamy za istotne.

Nie upieram się, że nagroda za odsłony to wyjście genialne; wszystko ma swoje minusy, nawet zmiana opon na zimowe. Przebudowujemy jednak serwis, niebawem przyjdą poważniejsze zmiany. Choćby taka, jak rezygnacja ze ściśle dotąd przestrzeganego podziału na część informacyjną i Moje Trzy Grosze. Opinie niosą często więcej treści niż suche fakty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grażyna K.
  • Grażyna K.
  • 30.12.2011 12:06

@Basiu, wydaje mi się, że zacytowane spostrzeżenie Stanisława Lema dotyczy wszystkich wypowiadających się zbyt pochopnie, a więc nie tylko (cytuje Twoją wyliczankę): "anonimów i pseudonimów i awatarów, "nawiedzonych", pieniaczy zacietrzewionych, itp itd...."

A swoją drogą dyskusja interesująca i mam nadzieję, że w jakiś sposób zdopinguje wydawców oraz autorów do podjęcia trudu kształtowania gustów czytelników. Póki co, dzieje się odwrotnie, tzn. gusta czytelników wpływają na jakość portalu. I myślę, że Barbara walczy właśnie o podnoszenie poprzeczki, a nie o jej obniżanie. Większość jednak preferuje skróty, dlatego niełatwo o takich Konradów Wallenrodów jak Basia, Magda, Marta, Krystian, Robert Ramark.....
Do siego Roku wszystkim, którzy nie godzą się na bylejakość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.