Facebook Google+ Twitter

Nagroda tygodnia. Zwycięski materiał zainteresował 80 tysięcy czytelników

Ponad 141 tysięcy czytelników przyciągnęły teksty trzech autorów prowadzących w rywalizacji o nagrodę tygodnia Wiadomości 24. Zwycięzca może być jednak tylko jeden! Jest nim... Stanisław Cybruch. Po raz kolejny.

 / Fot. W24Poniedziałek to czas na ogłoszenie laureata nagrody tygodnia!

Drugi raz z rzędu zwycięstwo przypadło Stanisławowi Cybruchowi, którego teksty w minionym tygodniu zdobyły 83 043 odsłon. Do rąk Pana Stanisława wędruje więc nasza nagroda - 200 zł brutto.

Za Stanisławem Cybruchem znalazł się Mariusz Kapusta - 33 690 odsłon - oraz Radosław Kowalski z liczbą odsłon równą 24 392.

Jak w każdy pierwszy dzień tygodnia prezentujemy Wam listę materiałów zasługujących na szczególne wyróżnienie:

 / Fot. W24Za materiał tygodnia uznaliśmy fotorelację Krzysztofa Gulbinowicza. Pan Krzysztof zrobił zdjęcia autobusu jeleniogórskiego MZK, który... wjechał wprost do sklepu, forsując przedtem ścianę budynku.

Wydarzenia


Zbigniew Siwek za artykuł o jednoosobowym proteście na Rynku Głównym w Krakowie. Kobieta manifestowała, twierdząc, że Karol Wojtyła m.in. ma syna.

Filip Chochół za fotorelację z otwarcia stacji Dworzec Stadion w Warszawie.

Tomasz Kolowski za zdjęcia z wypadku w Sopocie.

Michał Misiorek za wywiad z Lidią Popiel w ramach cyklu "Znani - nam nieznani".

Krystian Redlarski za zdjęcia z Marszu Powstańców Śląskich w Katowicach.

Mariusz Michalak za materiał dotyczący historii pewnej dentystki, która podbijała zagraniczne media, choć nie było w niej cienia prawdy.

Kultura:


Adrianna Adamek-Świechowska za recenzję spektaklu "Sztuka bez tytułu” w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Krzysztof Krzak za relację z dyslektanda w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Marek Bachorski-Rudnicki za artykuł dotyczący 70. urodzin Wojciecha Pszoniaka.

Agnieszka Pawłowska za fotorelację z wiosennego uruchomienia fontanny Cosmopolis w Toruniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Panie Michale, zgadza się. Brakuje Wam warsztatu dziennikarskiego. Ja to widzę na co dzień, ale milczę. Bo na przykład wielu dziennikarzy obywatelskich operuje wyrażeniem "na terenie Warszawy wydarzyło się to, a to...", a czy nie lepiej napisać "w Warszawie wydarzyło się to a to...". Niektórzy robią sobie skrót od tysiąca, pisząc : tyś. Borze, że Ty jeszcze nie gżmisz...No tak, jakby się nie dało napisać: 1 tys. Boże, Boże...Mnie na Podyplomowych Studiach Dziennikarskich Instytutu Filologii Polskiej uczyły tuzy polskiego dziennikarstwa - Janusz Roszko, Olgierd Jędrzejczyk, Jerzy Surdykowski, radiowiec Jurek Skrobot, Boże, zapomniałem o redaktorze Macieju Szumowskim. Kontaktowaliśmy się często z najlepszym ośrodkiem - Ośrodkiem Badań Prasoznawczych UJ, który wydawał "Zeszyty Prasoznawcze" i dowodzony był przez fenomenalnego językoznawcę prof. Walerego Pisarka. A Sylwester Dziki, wspaniały prasoznawca ! I tak mógłbym bez końca wymieniać. I podręczniki dziennikarstwa i autorów. No, cóż, polecam amatorom ( oczywiście nie wszystkim z tego portalu) - uczyć się, uczyć się i jeszcze raz uczyć, jak mówił pewien Rabin z Kremla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie i Panowie. Prawda, jak mawiał nasz Prezydent, jest "arcyboleśnie prosta".
Jesteśmy amatorami, ponieważ brak nam podstawowego dziennikarskiego warsztatu. Duża część zamieszczanych w W24 artykułów to zwykłe przeróbki tekstów przeczytanych w innych tytułach. Do tego napisane z błedami gramatycznymi, stylistycznymi, a nieraz i faktograficznymi.

Tylko w W24 można znaleźć kwiatki typu:

"Apelował arcybiskup do wiernych" zamiast "Arcybiskup apelował do wiernych",
"czyhać w niecnych czynach na kogoś" zamiast "czyhać na kogoś" lub "dokonywać niecnych czynów wobec kogoś (przeciwko komuś)"
"Odtworzenie dawnego wyglądu bramy wyniosło blisko 68 tys. zł." zamiast "kosztowało"
"niszcząca fala kultury języka" zamiast " fala niszcząca kulturę języka"
Przytoczyłem jedynie kilka fragmentów z tekstów szanownego Laureata.

Nie oczekujmy wiec, że za pozbawione oryginalności oraz napisane kiepską polszczyzną teksty ktoś będzie płacił nam tyle samo, co profesjonalistom. Ale doceniajmy to, że - podobnie jak na festiwalu w Opolu "śpiewać każdy może" (co udowodnił kiedyś Jerzy Stuhr) - na naszym portalu każdy może pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, odnośnie nagrody mam króciutki komentarz... 200 PLN nagrody !!! Chyba doskonale wiemy o tym, że w tzw. pismach kalkowych, albo pismach dla kucharek płacą za 1 stronę tekstu 150 PLN. W regionalnych pismach za zdjęcie płacą od 5 PLN do 10 PLN. No, cóż. Jesteśmy w dalszym ciągu amatorami, bo nikt nam nie wypłaca honorariów autorskich. Różnie to dziś się nas nazywa. Wolni strzelcy etc. To wszystko zostało zrealizowane w ramach programu restrukturyzacji... A niech sobie piszą. Niech piszą za "darmochę"... Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wyróżnienie mojego tekstu. Gratuluję innym wyróżnionym Autorom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojego materiału. Jest mi naprawdę miło!

Gratuluję także wszystkim pozostałym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten puchar dla Krzysztofa Gulbinowicza, to powinien gdzieś przy tym jego wyróżnionym materiale zawisnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aaaa tam...Ktoś musi zarabiać na ten serwis, żeby inni mogli zamieszczać zdjęcia i w miarę swoje, lepsze czy gorsze teksty. Ubolewają zapewne ci, którzy przedtem byli wysoko w rankingach. Niektórzy jednak potrafili znaleźć lukę i zgrabnie wbili się w nią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 08.05.2012 17:07

pp Cybruch i Kowalski R powinni mieć swój dział . Dział Przepisywaczy !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Malvina mnie nie zależy na ściganiu tylko Ci co robią same zdjęcia szans nie mają. Ja i tak robił to będe bo lubie i już

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomasz Kowalski
Panie Tomku, nie wierzę w to co Pan pisze. .........Kolejna rzecz - teksty, którym zarzuca się wtórność pełne są nie tylko informacji, ale i opinii autora, jego przemyśleń i uwag. Polecam czytać je uważniej.......Przecież corpus delicti jest w zasięgu ręki, tutaj w serwisie. Żadnych własnych przemyśleń itp., itd. Streszczenie, kopia przepisanie z myślą kliknięć. Dla mnie miarodajnym jest ilość komentarzy, bez względu na ich merytoryczną jakość i cenę. Zmusiły czytelnika do reakcji. Lepszej, gorszej ale zareagował. Kliknięcie jest tylko matematycznym rejestrem zainteresowanych tematem i jego zdegustowanych odbiorców. Czy jest to świadectwo wartości materiału? Dzisiaj napisałem komentarz pod artem jednego z tzw."ścigaczy" serwisu. Gdzieś dzwonili, gdzieś mówili-zero wartości merytorycznej. Tytuł jednak, że ho ho. Jak mamy tak budować image serwisu godnego zainteresowania i aktywnego udziału szerokiego społecznego gremium to życzę powodzenia. Funkcjonują w handlu sklepy firmowe, butiki i sprzedające pod hasłami; "Wszystko za 2,50 zł", "Wszystko za 5 zł" Nie chcę uczestniczyć w budowie wizerunku na podobieństwo tych ostatnich. Nawet wolę formułę pośrednią "wszystko na wage".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.