Facebook Google+ Twitter

Nagrody 5. edycji Film Extreme w Warszawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-11-26 19:22

W Warszawie odbyła się 5 edycja popularnego festiwalu o sportach ekstremalnych Film Extreme. W warszawskim Multikinie o godzinie 17 zaprezentowano filmy z całej Polski.

Na festiwal, który odbywał się już po raz piąty, przyszli głównie ludzie młodzi, zaangażowani w jedną z prezentowanych dyscyplin. Nie zabrakło stałych bywalców tego wydarzenia, pokazał się zeszłoroczny zwycięzca festiwalu Olek Domalewski, który tym razem, zamiast we własnej produkcji, występował jako "aktor" w filmie Maćka Szafnickiego "Kazalnica". Szeroko reprezentowane było również środowisko spadochronowe i rowerowe, niektórzy z widzów mogą pochwalić się obecnością na wszystkich pięciu dotychczasowych festiwalach. Na sali można było spotkać również ludzi, którzy zachęceni kampanią w telewizji bądź teżw samym kinie, zdecydowali się na udział w festiwalu nawet wraz ze swoimi pociechami.

Dla każdego coś dobrego

Poziom tegorocznego festiwalu zasługiwał na uwagę ze względu na liczbę i różnorodność wystawianych produkcji filmowych. Festiwal był lekko zdominowany przez produkcje rowerowe, których oglądanie po pewnym czasie stawało się dość monotonne, żeby nie użyć słowa nudne. Do obejrzenia było jednak aż 25 różnorodnych filmów o tematyce rowerowej, freeskiingowej, spadochronowej, kitewingowej, szybowcowej i skatingowej. Jak widać nawet osoba nie zainteresowana tematem znalazłaby pewnie pozycje w repertuarze, które by się jej spodobały.

Fala

Każdy, wystawiając swój film na festiwalu, ma nadzieję na wygraną. Każdy chciałby uzyskać posłuch w swoim środowisku, jednak na samym festiwalu nie czuć żadnej rywalizacji, atmosfera jest wręcz piknikowa, a organizatorom chyba pasuje taka sytuacja. Na widowni co rusz można zauważyć widzów popijających piwo, chrupiących popcorn, a nawet przewijających 1,5 rocznego chłopca. W przerwach między filmami, kiedy prowadzący całą galę zapowiada kolejną produkcję, z głębi sali słychać krzyk - fala! To podpity już pan próbuje nakłonić wszystkich do zaprezentowania fali meksykańskiej. Co ciekawe, nie wywołuje to żadnej konsternacji na sali, wszyscy zaczynają się śmiać, a następnie kilka razy próbują wykonać falę. Niestety, nawet przy dużych chęciach, udało się wykonać falę jedynie do połowy sali. 

Czas na rozdanie nagród

Około godziny 22 nadchodzi wyczekiwana przez wszystkich chwila. Każdy widz ma możliwość oddania głosu na film, który według niego zasługuje na wyróżnienie publiczności. Jest to najbardziej znaczące wyróżnienie festiwalu. Po 30 minutach niepewności nareszcie ogłaszane są wyniki. Najlepiej przyjętymi przez publiczność produkcjami okazały się filmy:

Drugie miejsce: Leszek Potępa w filmie o tematyce spadochronowej "PeTe" ,
Nagroda publiczności: Maciej Szafnicki w filmie o tematyce B.A.S.E. jumpingowej pod tytułem "Kazalnica" .

Oba te filmy były faworytami do otrzymania nagrody publiczności, świadczyła o tym ilość braw jakie dostały obie produkcje. W przypadku "Kazalnicy", opisującej pierwszy skok ze spadochronem z góry znajdującej się w polskich Tatrach, była to wręcz owacja na stojąco.

Co do nagród przyznawanych przez jury, wybór nie był już taki prosty. Filmy stały na bardzo zbliżonym poziomie, a wybór był rzeczywiście trudny, który film należy nagrodzić za oryginalność i efekt włożonej pracy. Okazało się, że najlepszy film i zdobywca głównej nagrody to: "Free" Piotra "Śruby" Potrawiaka . Jest to film o tematyce rowerowej, niesamowicie zmontowany i ukazujący nieprzeciętne umiejętności niektórych rowerzystów.

To jeszcze nie koniec

Jeśli ktoś nie był w stanie pojawić się w Warszawie na 5. edycji festiwalu Film Extreme, może to nadrobić. Organizatorzy zapowiedzieli, że niedługo wyruszą w trasę po całej Polsce. Do obejrzenia będą wszystkie festiwalowe produkcje. Wszelkie potrzebne informacje można zaczerpnąć z oficjalnej strony festiwalu www.filmextreme.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.