Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20809 miejsce

Nagrody BAFTA przyznane: "Grawitacja" zgarnęła najwięcej statuetek

Nagrody BAFTA przyznane! Wyróżnienia Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych uważa się za wskazówki faworytów przed amerykańskimi Oscarami, które zostaną rozdane już za dwa tygodnie. Kogo wytypowano na kandydata do Oscara?

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych przyznała swoje nagrody / Fot. Leon BrocardW niedzielne popołudnie w londyńskiej Royal Opera House odbyła się gala wręczania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Jest to ważna ceremonia, na której wręczane są nagrody dla najlepszych aktorów i reżyserów. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć największych gwiazd filmowych. Największe emocje wzbudziło aktorskie małżeństwo Brad Pitt i Angelina Jolie, ubrane w identyczne fraki. Obecny był także książę William, pełniący obowiązki prezesa BAFTA.

Nagrodę otrzymał m.in Cuaron, którego najnowszy film okazał się hitem. Dzieło meksykańskiego reżysera zostało uznane za najlepszy film brytyjski. Według BAFTA "Grawitacja" posiada najlepsze efekty specjalne, muzykę, zdjęcia i dźwięk.
Wyróżniony został również amerykański dramat "Zniewolony. 12 years a Slave" w reżyserii Steve'a McQueena. Chiwetel Ejiofor otrzymał nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

Kto jeszcze jest pretendentem do Oscara? Odtwórczyni głównej postaci w filmie "Blue Jasmine". Cate Blanchett przyznano właśnie złotą maskę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Jury doceniło również aktorów drugoplanowych takich jak m.in Barkhad Abdi za rolę somalijskiego pirata Musy w filmie "Kapitan Phillips", oraz Jennifer Lawrence za występ w "American Hustle".

Dwie nagrody za najlepszą scenografię i kostiumy, powędrowały do "Wielkiego Gatsby". Najlepszym filmem animowanym została "Kraina lodu", natomiast za montaż wyróżniono dramat sportowy "Wyścig".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.