Facebook Google+ Twitter

Nagrody dla urzędników ministerstw przekroczyły już 40 mln złotych. Kwota ta nadal rośnie

Rząd wydaje spore kwoty na nagrody w administracji. Jednak przyznane 40 mln złotych, to nie jest jeszcze kwota ostateczna.

Budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, widok sali plenarnej posiedzeń Sejmu; Zdjęcie wykonane w dniu 3 stycznia 2007 roku, autor Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl / Fot. fot.VaGla,http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sejm_rp_sala_plenarna_20070103.jpgGdyby pokusić się o ranking, to w tym roku najwięcej na nagrody przeznaczyło Ministerstwo Obrony Narodowej. Wydano już 6,6 mln złotych. Zaraz za nim plasuje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych z sumą 6,4 mln złotych. Trzecią pozycję w tym zestawieniu zajmuje Ministerstwo Finansów z kwotą 5 mln złotych.

Na tym tle 3,5 mln złotych z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Skarbu już nie wygląda tak okazale. Zaledwie 2,6 mln złotych przeznaczyło na premię Ministerstwo Sprawiedliwości. Jeszcze mniej, bo 2 mln złotych dla swoich urzędników
przeznaczyło Ministerstwo Rolnictwa.

Jak czytamy na dziennik.pl niewiele ponad milion na nagrody przeznaczyły resorty środowiska, administracji i cyfryzacji, edukacji narodowej, rozwoju regionalnego oraz pracy i polityki społecznej.

Kancelaria Prezydenta na nagrody dla swoich urzędników przeznaczyła łącznie 2,5 mln. Natomiast Kancelaria Premiera 2,4 mln złotych.

Poniżej miliona złotych na nagrody przeznaczyły resorty zdrowia, nauki, kultury i sportu, które wydatkowały swoich urzędników kwotę na nagrody poniżej milion złotych.

Okazuje się jednak, że pula jest jeszcze otwarta. W kolejce jest jeszcze MSZ. Nie wiadomo jeszcze, jaka to będzie pula. W zeszłym roku wydatkowano 10 mln złotych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W naszym urzędzie nie dostajemy ani premii, ani nagród. Zarabiamy grosze -tyle żeby starczyło od pierwszego do pierwszego, o oszczędnościach nie ma mowy. Nie ma się co dziwić, że pracować się nie chce, a człowiek z prędkością światła uczy się jak się migać od roboty. Nie ma żadnej motywacji. Jak czytam, że tyle kasy idzie na nagrody to się zastanawiam kto to dostaje... Najgorszym problemem w tym całym urzędniczym marazmie nie są niskie zarobki, a brak możliwości rozwoju zawodowego. To przykre bo nie może to prowadzić do niczego dobrego. Jakby na to nie patrzył urzędnik ma cztery wyjścia: 1) pracować z miłości do pracy, 2) migać się, myśląc o sobie, 3) jakimś cudem dobrze się ustawić, albo 4) jakimś cudem znaleźć inna pracę :) ...eh...a można by tyle dobrego zrobić :) Pozdrawiam wszystkich urzędników :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam w zwyczaju zaglądać komuś do kieszeni . Na jednym z portali pisze ,że średnia nagroda to 7000 brutto .
W takich ministerstwach nie pracuje się 8 godzin a 12-16 h.

Porównując z innymi grupami zawodowymi , którzy mają premie miesięczne , kwartalne , 13 -ki 14-ki .
Nie ma co zazdrościć i judzić . Takie premie dają od 20 lat , wszystkie rządy .
Opozycja ma temat do mielenia .
Pieniądze wydane na marsze i zwózkę ludzi z całej Polski też mogą iść dla ubogich , prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czyjego autorstwa jest ta lista ? Mam problemy z odszukaniem . Jest tyle nieścisłości wręcz kłamstw .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to za te osiągnięcia mają przyznane premię?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,104314,title,Tusk-rozmawia-z-Piechocinskim-O-koalicji-i-rzadzie,wid,15147602,wiadomosc.html
To poniżej to komentarz spod artykułu na podanej stronie.

~mam zgode [wczoraj]

PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012. Liczby i jeszcze raz liczby. Prosze kopiowac i wklejać dalej. 470 zł realna średnia renta netto. 880 zł realna średnia emerytura netto. 1.420 - zł realna średnia płaca netto. 1 700 000 – tyle osób nie objętych ubezpieczeniem medycznym. 5 000 000 bezrobotnych bez prawa do zasiłku poza rejestrem. 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto. 320 000 bezdomnych. 2 000 000 emigrantów wyjazdy w latach 2007 - 2012. 370 000 dzieci niedożywionych. 13 500 000 osób żyjących poniżej min. biologicznego, gdzie określając przyjęto kryteria ONZ dzienny (wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA). 93% - przedsiębiorstw państwowych sprywatyzo­­­wa­­­nych czyli zlikwidowanych. 98% - sektora bankowego w obcych rekach. 4 600 zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki. 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012. 56 000 - samochodów służbowych dla naczelników, dyrektorów, krawaciarzy itp. 4 do 5 m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. Lekarza. Pod koniec 2012 roku przestano w ogóle przyjmowac dzieci do szpitali!!! 67 - lat wiek emerytalny. 2.000.000.000 zł koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie i całkowity brak szpitali. Najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi. Najdroższa energia elektryczna w Europie. Najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej. Najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki. Najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne. Najdroższe leki w Unii Europejskiej. Najdroższe opłaty za naukę i przedszkola. Euro2012: nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy; nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów; ostatnie miejsce w najsłabszej grupie daje ostatnie miejsce na mistrzostwach; nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospo­­­da­­­rzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku! W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony. ROK 2013: Nowa akcyza na olej napędowy i gaz LPG zgodnie (sic!) z wymogiem UE, wzrośnie cena żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków i wszelkie usługi związane z gospodarką paliwową. 80% Polaków uważa, ze sprawy w Polsce idą w złym kierunku i będzie coraz gorzej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.