Facebook Google+ Twitter

Nagrody dla współczesnych Magellanów

W Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród konkursu „Laury Magellana”. Wyróżnione zostały osoby, które podobnie jak Magellan, dzięki talentom i wytrwałości zrealizowały w 2008 roku, niezwykłe projekty i tym samym zmieniły świat.

Nagrodzeni: Rafał Brzoska( z lewej) i Łukasz Salwarowski / Fot. Maciej Karasinski6 lutego w krakowskim hotelu Andel’s nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu „Laury Magellana”, którego organizatorem była Korporacja Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jury Laurów Magellana składało się z wybitnych osobowości, których działalność w znacznym stopniu wpłynęła na polską gospodarkę. Laureatów nominowali m.in. : Dariusz Rosati - ekonomista i poseł do Parlamentu Europejskiego, Jerzy Mazgaj - skuteczny przedsiębiorca, prezes Zarządu Alma Market S.A, Artur Waliszewski - szef polskiego oddziału Google, Witold Gadomski - dziennikarz Gazety Wyborczej oraz polski podróżnik i polarnik Marek Kamiński. Honorowy patronat nad konkursem objęli prezydent miasta Krakowa, Jacek Majchrowski i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, profesor Roman Niestrój.

Konkurs, jak przekonuje w folderze reklamowym Borys Skraba, dyrektor Laurów Magellana, miał na celu promowanie osób, które cechuje pracowitość, wizjonerstwo i wytrwałość w realizacji swoich marzeń. Pierwsza edycja Laurów pokazała, że wśród absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ( bo to właśnie spośród nich wybierano laureatów) jest wielu wizjonerów, których projekty czy usługi wytyczają nowe standardy w Polsce. prof.Roman Niestrój, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Gala rozdania nagród Laury Magellana / Fot. Maciej Karasinski

Do konkursu zgłosiło się wielu kandydatów o niebagatelnych osiągnięciach. Dlaczego startowali w „Laurach Magellana”? - Czasem drobiazgi, przypadki decydują o ważnych sprawach w życiu... Nigdy też nie wiadomo, co w przyszłości może nam się przydać – wyjaśnia Anna Janik, nominowana w kategorii osiągnięcie pozazawodowe roku, za realizacje wyprawy na Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu. - Pomyślałam sobie, że może to być niezła promocja naszego wspinania. Miałam to szczęście spotkać w górach kogoś, z kim świetnie się dogaduję i -jak na razie-, chcemy to robić razem.

Nagrody przyznawano w pięciu kategoriach. W kategorii „Debiut Roku” wyróżniono osoby błyskotliwie, rozpoczynające swoją karierę zawodową, które, pomimo niewielkiego doświadczenia, odniosły znaczący sukces. W tej edycji Laurów Magellana za debiutanta roku uznano Łukasza Skalika – twórcę największej telewizji internetowej w Polsce, w ramach projektu Wirtualnej Polski. Sam nagrodzony, odbierając nagrodę z rąk Dariusza Rosatiego, nie krył zaskoczenia i wzruszenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.