Facebook Google+ Twitter

Nagrody Emmy. W niedzielę święto gwiazd serialu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-28 15:20

Już w niedzielę po raz sześćdziesiąty drugi zostaną rozdane prestiżowe nagrody Emmy - smakowity kąsek dla najlepszych z najlepszych w świecie małego ekranu.

Seth Green (P), Robin Williams (środek) and Susan Schneider (L) / Fot. PAP/EPATelewizję przyjęło się traktować jak coś zwyczajnego - w końcu prawie każdy z nas ma w domu telewizor i rytuał zasiadania przed nim nie jest niczym niezwykłym. Jednak i produkcje telewizyjne, jak również aktorzy i całe sztaby innych współtworzących filmy, seriale i programy na potrzeby małego ekranu, mają swoje święto. To ceremonia rozdania nagród Emmy. Z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia, prestiżu i rozmachu.

Blichtr, czerwony dywan, rozgłos i wielkie emocje... Rozdanie nagród Emmy nabiera coraz większego znaczenia, niemała jest również satysfakcja dla laureatów nagród. Nagrody Emmy zaczęto przyznawać już w 1949 roku - wówczas, kiedy w całych Stanach Zjednoczonych odbiornikami telewizyjnymi cieszyło się zaledwie 50 tysięcy obywateli. Jaki był wówczas cel całego przedsięwzięcia? Chodziło o promowanie telewizji na wysokim poziomie, programów, które nie były wyłącznie pozycją czasu antenowego, ale czymś więcej - propozycją bardziej ambitną, wartościową i przykuwającą uwagę. Tak jest również i dzisiaj - Emmy to nagroda dla najlepszych produkcji i ich twórców oraz najwyższy laur dla ludzi świata telewizji.

Dla jednych stanowi ukoronowanie kariery, dla innych jej spektakularny początek. Współczesna telewizja bardzo różni się od tego, co mogliśmy podziwiać kiedyś - często też rozmija się z naszymi oczekiwaniami. Ambitne produkcje stanowią mniejszość, dlatego własnie nagrody Emmy stanowią wyznacznik, które pozycje są naprawde warte obejrzenia ze względu na swoją jakość i popularność. Stąd też informacja dla widzów - laureaci nagród Emmy znają się na rzeczy i proponują produkcje telewizyjne na najwyższym poziomie, dlatego zainteresowanie ceremonią rośnie z roku na rok, a transmisje rozdania cieszą się nie mniejszą popularnością niż Oskary. W końcu to okazja, by zobaczyć gwiazdy swoich ulubionych produkcji telewizyjnych w innej roli, zobaczyć profesjonalną konferansjerkę... i trzymać kciuki za seriale, na których kolejne odcinki naprawdę oczekujemy.

Nagrody Emmy przyznawane są w tak wielu kategoriach, że nie sposób wyliczyć wszystkie - przyznaje je Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych, Narodowa Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych oraz Międzynarodowa Akademia przyznająca Międzynarodowe Nagrody Emmy dla produkcji spoza Stanów Zjednoczonych. Nic dziwnego, że budzą one tak wielkie emocje - szczególnie wśród szefów stacji telewizyjnych, dla których nagrody są miernikiem jakości ich produkcji. W tym roku najwięcej nominacji zdobyła telewizja HBO - jej produkcje i ludzie z nimi związani zebrały łącznie aż 101 nominacji w wielu róznych kategoriach. Sam serial "Pacyfik" - epicka opowieść o żołnierzach amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej w czasie II wojny światowej, zrealizowana przez Toma Hanksa i Stevena Spielberga, otrzymała nominacji aż 24. Laury dla naszych ulubionych seriali i tryumfy stacji telewizyjnych zostaną przyznane już w niedzielę.

Listę nominowanych w najważniejszych kategoriach znajdziecie TUTAJ

Emocji zabraknąć nie powinno, warto zatem obejrzeć transmisję i dowiedzieć się, które produkcje są warte tego, by zasiąść przed telewizorem i czekać na emisję.

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=67302

Michał Kalinowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.